Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tápláló, de könnyű folyékony...

Tápláló, de könnyű folyékony ételek/italok?

Figyelt kérdés
Tejtermékek nélkül kéne, ez kicsit megnehezíti a dolgot. Olyan ötletekre lenne szükségem amikkel ki lehet húzni pár napot súlyvesztés nélkül.

2014. nov. 27. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Húsleves.
2014. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Turmix gyümölcsökből, vízzel vagy gyümölcslével hígítva.

Levesek, krémlevesek.

2014. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Zöldséglevesek.
2014. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak speciális tápszerek, köztük laktózmentesek is. Patikában érdeklődj.
2014. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, laktózmentes tápszert találtam, de egyelőre tejfehérjementeset nem. De biztos létezik, majd benézek egy gyógyszertárba, addig maradnak a vizes turmixok egyelőre.
2014. nov. 27. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az illető, akinek kell tejfehérje allergiás és laktóz intoleranciás is? Csak mert a két betegség nem ugyan az. Attól, hogy valaki laktózérzékeny, még a tejfehérjét bírhatja.
2014. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zsírtej. Tojássárgája, zsír (kókuszzsírt szoktak), víz, pici só... Szerintem muszáj bele kókusztej is vagy minimum egy deka darált dió vagy valami, de alapból nincs benne. Sokféleképpen ízesíthető és teljesen emberfüggő, hogy mennyi a zsír. Nálam sok és naponta iszom ezt, többnyire kávésan.


A bulletproof kávé már annyira nem tápláló, mivel szinte csak zsírból jön a kalóriája... De attól még hasznos lehet. Kávé habosra turmixolva egy kis vajjal s kókuszzsírral (ez utóbbit ki szoktam hagyni, az előzőtől finom, habos, kissé tejszínes ízű, a másiknak valami egyéb szerepe van, de azt úgyis folyton eszem).


Szénhidrátosabb stílusban (bár senki nem akadályoz meg, hogy az előző kettőt telerakd akár mézzel) ott vannak a gyümölcsturmixok, én speciel csak kis vízzel szoktam, de egy kis dió vagy mandula sem rontja el.


Az egészen lágytojás gyakorlatilag iható, csak nem mindenki szereti. Én nagyon, de túl tojáspazarló, egy pillanat alatt megiszom egyet...


Szoktam zöldségsmoothie-t is csinálni. Pl. spenót, paradicsompüré... Spenót, olívabogyó, zsír... Sóska, alma...

2014. nov. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, laktóz és tejfehérje allergiás is.


Köszönöm az ötleteket. A zsírtej már rajta volt az "étlapon", csak nem nagyon csúszott sima vízzel. A dióval kiegészítés nagyon jó ötlet, van is itthon és biztos sokat dob az ízén.

2014. nov. 27. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!