Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valószínű, hogy laktózérzékeny...

Valószínű, hogy laktózérzékeny vagyok. De olyan tünetek is társulnak, mint pl. : szédülés és hidegrázás. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Illetve a délelőtt folyamán ittam automatából kávét (tejjel). Nem éreztem valami jól magam miután megittam. De aztán elmúlt. Este viszont megint fáj a gyomrom.. Lehet, hogy még mindig attól?

2014. dec. 1. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet! Nekem is azt hitték, hogy az, de a teszt szerint nem, mégis valamire nagyon hasonlóan reagálok, csak egyelőre nem tudni mire:(
2014. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi lehet a bajod, de a tej, ha nem bírja a szervezeted, igen sok kellemetlenségnek lehet az okozója. Ha úgy érzed, hogy téged zavar, egy ideig hanyagold. Később, pár nap múlva lassan újra vissza lehet szokni a tejes kajára, legalább is ezt olvastam.
2014. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Laktózérzékenység

A laktóz (tejcukor) a tejben, a tejtermékekben előforduló diszacharid, melyet a laktáz enzim alakít át a vékonybélben felszívódó cukrokká. A szükséges laktáz enzim teljes vagy részleges hiánya laktóz intoleranciát okoz, minek nyomán a tejcukor nem emésztődik meg, és a tejfogyasztást követően hasmenést, puffadást, hányingert, gyakori teltségérzetet okoz.

2014. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Voltam már orvosnál is, ott viszont csak annyit mondtak, hogy kísérletezzek. -.-
2014. dec. 2. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!