Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlevés-zugevés/"binge-eating"?

Túlevés-zugevés/"binge-eating"?

Figyelt kérdés

1 éve, mikor szakítottunk a barátommal, hirtelen értelmét vesztette minden. Sokat szomorkodtam, és minden bánatomra egy-egy finomság volt a megoldás. Nos, ekkor rontottam el mindent. Nagyon jó formában voltam, mára viszont felszedtem 7 kilót. Ugyan ez nem vészes, de itt jön képbe a kis 'étkezési zavarom', ugyanis zugevő vagyok. Esténként nekilátok a hűtőnek. Szinte rosszullétig.. Az akaraterőm minimálra csökkent, állandóan rossz a hangulatom. Ezt tetézi a vizsgaidőszak.. Muszáj leadnom a felesleget. Muszáj végre csak annyit ennem, ami pont elég. Segítsetek kérlek, elvesztem..


Ui.: Kérlek, kíméljetek a rosszindulatú megjegyzésektől..


L/22/158/55



2014. dec. 3. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a boltban kell megallnod hogy ne vegyel egeszsegtelen dolgokat. Akkor otthon se lesz.
2014. dec. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pontosan ugyanezzel küszködöm.:( Felhalmozok egy csomó kaját: csoki, chips, keksz, stb., és este, mikor bevonulok a szobámba "aludni", az éj leple alatt, 3-4 órás lakomákat tartok. Legalább 6000kcal.:(

Az első válaszolónál van az igazság, már én is rájöttem, csak az nem hizlal, amit NEM VESZEL meg. A boltba csábulás ellen kell tenni valamit, nekem is ezt nehéz kibírni, hogy ne vonzzon be a Tesco Expressz, mikor elmegyek előtte hazafelé...:/ Ha kibírom, nyert ügyem van, mert akkor nincs mit befalni.

Ha a boltban marad a kaja, abból baj nem lehet!

Nehezebb a dolog, ha nem egyedül laksz, sajnos én is lopkodom néha a szobámba a kaját, de ez azért jelent némi visszatartó erőt, szemben azzal, ha titokban vásárolok.

2014. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En is ezzel kuszkodom. Az elmult 2 evben 61 es 71 kilogramm kozott ingadozott a sulyom 174 cm magas vagyok. Egy idoben tul keveset ettem egyszer el is ajultam, a menstruaciom fel evig maradt ki. Aztan nem birtam a koplalast es egyre tobb kilot szedtem fel. Nyaron dietetikusnal is jartam, ugy nezett ki minden oke, de valahogyan kialakult nalam ez az eveszavar. A szuleim egyszeruen nem veszik eszre hogy mit csinalok. Anyukamnak tobbszor is probaltam elondani es el is mondtam de azt hiszem nem ertette meg mekkora problemat jelent ez szamomra
2015. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!