Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffadok fel ha nem...

Miért puffadok fel ha nem eszem rendszeresen nap közben?

Figyelt kérdés

Már így van egy jó ideje, de mostanában kezd eléggé idegesíteni, el is fogok menni orvoshoz vele, de még várni kell időpontra. De nem tudom hogy miért puffadok fel, ha:

- Nem eszem hosszabb ideig, vagy kevesebbet mint szoktam

- Egyszerre sok fehérjét eszem, és kevés vagy semmi szénhidrátot (pl. csak hús + zöldség)

- Péksütemények, sütemények, meg a legtöbb ilyen "üres" étel (tehát tele van kalóriával, de nem telít el) is puffaszt, különösen ha éhgyomorra eszem (de általában nem szoktam)



2014. dec. 4. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a fehérje bomlik, akkor az gázképződéssel jár, tehát húsok esetében magyarázható ezzel. A zöldségek, gyümölcsök szintén gázképzők, ez természetes, van, akinél több, van, akinél kevesebb gáz termelődik ,de ez mindig megtörténik. (főleg borsó, kukorica, karfiol, stb.)


A péksütiben sajnos sok az adalékanyag, én pl. a fornettitől puffadok, büfögök többet a normálisnál.


Ha nem eszel, vagy csak kevesebbet és akkor is puffadsz, erre nincs ötletem.

2014. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!