Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy baj lehet velem hogy...

Nagy baj lehet velem hogy 16évesen és 178magas létemre 102kg vagyok miközben keveset eszek és rendszeresen biciklizek? Hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen!

Nehogy má kevesett egyél,persze,csoki,köla,vagy mcdonaldsba jársz mi? Komolyan figyelj már magadra! Szüleid nem szólnak rád! 16 évesen,ez nagyon durva!!

2014. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány vagy ?

Gondolom fiú, akkor simán lehetsz 100kg.

Ha kisportolt testet akarsz, akkor irány edzeni.

2014. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kevésnek tűnik, de bizonyára tömény vagy csak szerinted kicsi a mennyiség...

Talán nem olyan nagy a baj, de fogynod kéne, igen. Szerintem az életmódváltás a legjobb. Valószínűleg van mit jó irányban változtatni az étkezéseden, a legtöbb embernél ez a helyzet.

2014. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jajaja, én még mindig azt mondom, ezerszerte jobb 102 kg-nak lenni, mint a felének, főleg ha fiú vagy. Van miből izmot csinálni =-]


Ha lány vagy, akkor is mindenképp jót tesz a fogyás, csodás alakot alakíthatsz ki magadnak.

2014. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok és köszönöm az eddigi válaszokat és miket kéne ennem és mennyit egy nap ?
2014. okt. 26. 14:40
 6/10 Sowilo ***** válasza:

# 4

Mi az hogy van miből izmot csinálni? Te azt hiszed, hogy a zsírból izom lesz? Na takarodj vissza azonnal biológia órára, hülye gyerek. Meg úgy kb miért is jobb 100 kilósnak lenni, mint a felének? A soványság sem jó, de nem olyan egészségtelen, mint elhízottnak lenni.


Kérdező: az a probléma, hogy keveset tudsz a táplálkozásról, de ez nem baj, olvass. Az első ami fontos: nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg. Tévhit, hogy keveset kell enni. A kalóriákra se figyelj. A tápanyagszükségletednek megfelelően kell táplálkoznod. Az étrended alapját a húsok gyümölcsök és zöldségek adják, igyekezz minél jobban kerülni a gabonákat, tejtermékeket, cukrot, műkajákat, üdítőket. A fehérje legyen magasan, a zsíroktól ne félj, a szénhidrátot csökkentsd. A legjobb lenne ha napi 5x ennél, kisebb adagokat, viszont éhezned nem szabad(mivel akkor nem zsírt hanem izmot bontasz), úgy lődd be az adagokat.


Edzésnek legjobb lenne a konditermi súlyzós edzés: [link] kiegészítve aerob jellegű edzéssel, mint a tempós gyaloglás. Ha nincs rá lehetőség, jó lesz a HIIT edzés is, nézz utána, mi is ez.

2014. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4: Nem, a hájból sosem lesz izom... Az az ételből s munkából lesz s közben tipikusan háj is jön fel még...


Kérdező, rengetegféleképpen táplálkozhatsz, sokféle irányzat van. Nem rossz módszer kiindulni a jelenlegi táplálkozásodból s javítani rajta. Van, aki a drasztikus váltásokat is jól viseli, de sokan nem s nincs is rá szükség. Hogy mennyit egyél, arra vannak kalkulátorok, de persze nem pontosak, az majd menet közben derül ki, hogy mi az a mennyiség, amivel jóllaksz, de fogysz/izmosodsz, attól függően, épp mi lesz a célod. Nagyon kezdőként még picit együtt tud menni a szálkásítás az izmosodással, de alapvetően ez 2 ellentétes dolog, a szálkásításhoz kalóriadeficit kell, az izmosodáshoz pedig tipikusan kalóriatöbblet.

Jó, ha az elegendő fehérjére koncentrálsz, némi zsír is kell, szénhidrátból pedig inkább a lassú felszívódásúak, de egy rendes edzés után mehet gyors is, úgyis a lemerített glikogénraktárakba kerül (már ha nem eszel roppant sokat belőlük). De arányt még makrotápanyagokra sem tudok mondani, mert sokféleképpen lehet. Én pl. zömmel zsírt eszem, más zömmel szénhidrátot, hasonló célok mellett... Nekem mindkét megközelítés rendben levőnek tűnik, amíg az adott embernek az jólesik s elhozza a sikert, s közben a test megkapja mindazt az eszenciális tápanyagot, amire szüksége van. Nem mondok példát étkezésre, mert úgyis a saját stílusomat mondanám, amit kevesen követnek :) Najó, azért leírom. Tojás, olajos mag, zöldség, extra zsír, fűszerek. Persze ehetsz húst is, de akár minőségi fehérjeport is, az is étel, csak a feleslegesebb dolgokat kiszedik belőle, pl. a tejből a cukrot és a zsírt, na ezért nem érdemes visszarakni tejbe... Én néha keménysajtot eszem, ha kevés a tojás. Hogy ezeken kívül mit eszik az ember, az választás kérdése, a tipikus testépítő diétában ugye tipikus a rizs, azzal sincs bajom, csak nekem nem elég tápanyagdús, viszont túl szénhidrátos és túl kevéssé zsíros, jobban érzem magam más étrenden.

2014. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván egy 55 kg-os emberke hamarabb meg fog izmosodni, mint egy 102 kg-os... köszönhetően a sok-sok szteroidnak, amik tönkre vágják az egészséget... semmint egy 102 kg-os emberkénél, aki a "háját" először ledolgozza, majd a megmaradt fölösleget izommá alakitja... =-)
2014. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sowilo ***** válasza:

# 8

Szellemi fogyatékosok miért írhatnak erre az oldalra? Ki a rák beszélt itt szteroidokról? Az izom kajából van. Megfelelő mennyiségű és minőségű kaját kell enni, majd el kell menni edzeni, hogy a megevett kajából ne zsír legyen(hogy 100 kilósra hízzál), hanem izom. Ennél egyszerűbben egy óvodásnak sem tudnám elmagyarázni.


Meg mi az, hogy először ledolgozod a hájat, aztán a felesleget átalakítod? Mi az a felesleg? Nem az van, hogy ledolgoztad a zsírt? Akkor meg miből van? Lélekenergiából? Átalakítod? Mit? Hogyan alakítasz át valamit izommá, ami már nincs is ott, mert ledolgoztad? :DDD Ha ezt értelmesen elmagyarázod itt, hogy hogyan lehetséges, esélyes vagy egy Nobel díjra.

2014. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat tanácsokat nektek köszönhetően már 3 kg-t fogytam :)
2014. dec. 10. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!