Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A filteres teáknak van bármifé...

A filteres teáknak van bármiféle jótékony hatása a szervezetre?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán a teáknak,azon kívül,hogy némelyik izgató-nyugtató hatású?

Mert én mint üdítő italt fogyasztottam mindig is édesítés nélkül magában,napi 1 liter fekete teát és 1 liter zöld teát.

Szóval ez a téma érdekelne engem,köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 22. 21:32
 1/4 Sowilo ***** válasza:

Nyugtató hatása maximum gyógynövényes teáknak lehet. Macskagyökér, citromfű, stb.

Élénkítő hatása a teafűnek is lehet a koffein és a tein miatt. A filteres tea a rossz minőségű tea szinonimája, mivel a tea feldolgozása során keletkező növényi törmelékekből, maradványokból készül, ennek ellenére még mindig ugyanabból a növényből van, tehát a filteres teában is van koffein és tein, élénkítő hatású az is.

2014. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.És mi történne akkor ha lecserélném a filterest teafűre,ugyanebben a felállásban,hogy fekete és zöld tea?

Mit nyernék azzal,miben lenne más élettanilag ha minőségibb teát innék?

Ez nem igazán világos számomra és köszi ha válaszolsz.

2014. dec. 22. 21:52
 3/4 Sowilo ***** válasza:
A teának rengeteg hatóanyaga van az élénkítő anyagokon kívül, rengeteg antioxidánst tartalmaz például. Ha olyan teát veszel, ami nem törmeléket, hanem rendes teafüvet tartalmaz, akkor az abból főzött ital nagyobb mennyiségben fogja tartalmazni ezeket az anyagokat. Ha csak ez a lényeg, kb. bármilyen szálas tea megteszi, vedd a legolcsóbbat. Minőségi teák között inkább csak ízben van különbség, na meg árban.
2014. dec. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
A szálas teában látod hogy tea levél van és aromák sincsenek benne így valamivel jobb teák.
2014. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!