Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi ez nalam? Anorexia, bulimia...

Mi ez nalam? Anorexia, bulimia, vagy mi?

Figyelt kérdés

Nagyjabol 12 eves korom ota vannak problemaim a sulyommal es az etkezessel. Altalanos iskolaban rendszeresen eheztem,volt hogy napokig alig ettem valamit,aztan normalisan ettem. Valtakoztak ezek az idoszakok,majd gimi elso eveben egeszen elfelejtettem ezt,de utana nagyon bekattantam. Kovernek ereztem magam,tenyleg volt rajtam plusszkilo,es nagyon zavart. Minden nap tornaztam orakat,napi 500kcal es kesobb hashajtot szedtem majd hanytattam magam. Ezutan jartam pszichologushoz,ami csak rovidtavon hasznalt. Mostmar kulonelek a szuleimtol 3 honapja. Eddig minden rendben volt,de december elejen megint elojott ez,es mar nem birom.

Tudom hogy butasag es hogy ezt nem kene,a masik enem pedog azt mondja hogy fogynom kell es kover vagyok.

Mit csinaljak? Elegem van mar magambol.. hogy ennyire nem tudom kontrollalni az eletem.

L/18


2015. jan. 2. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyéb, nem meghatározott evési zavar. Nekem dettó ugyabez volt. De inkább anorexia.
2015. jan. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es mostmar rendben vagy?
2015. jan. 3. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Most már igen. Pszichoterápia, pszichiáter, pszichológus.
2015. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

na, akár én is lehetnék, csak pár évvel idősebben nálad. nekem is most kezdődött újra decemberben, durvábban mint máskor, és szinte hallom a fejemben azt a másik ént aki rohadtul gyűlöli magát és nem hagy enni, amit meg igen, attól meg kell szabadulni. most kértem épp segítséget néhány napja, javaslom hogy te is tegyél így, ez nagyon felemészti az embert, muszáj megoldani.

legjobb lenne pszichológus, pszichiáter segítségét kérni, viszont tudom, azt megfizetni - főleg ennyi idősen - lehetetlen, hetente több ezer forintokat otthagyni egy óráért cserébe, ez nekem se fért bele. (persze tb-re is kérheted háziorvos által, de oda meg igen nehéz időpontot kapni úgy tudom, mert eléggé túl vannak terhelve azok a pszichiáterek.) szerencsére én elmondtam néhány közeli barátomnak, és az egyikük által jutottam hozzá a segítséghez, amit ráadásul nem is kell így megfizetnem. nem tudom, kivel osztod/osztottad meg, de valakivel mindenképp érdemes, egyedül ezzel iszonyatos.

ha meg ezt nem akarod, egy próbát feltétlenül megér a háziorvosos beutalós történet is, viszont ha van valamennyi félretett pénzed, tudok mondani olyan pszichiátert, aki eléggé otthon van az evészavar témában, és még viszonylag megfizethető a többihez viszonyítva, ha gondolod írj és elmondom a számát... akárhogyis, de kérj segítséget!

2015. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Orsikacs válasza:
Akorr en is ilyen vagyok ? Regebb nagyon kover voltam eheztettem magam majd 1 honap alat fogytam 20 kg es hat elegedet lettem a kulsommel mert minden csontom latszot majd most hiztam 5 kilot 1 honapja hanytatom magam es hashajtot is szedem tornazom es alig eszem majd mikor megeszem egymasutan 2 almat akor megbanom majd futtok hantatni.
2015. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az nem kérdés, hogy ez nem normális, valamit ezzel is kezdeni kell... :(
2015. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az a baj,hogy rengeteg mindenkihez fordulhatnék segítségért, de valahogy senkihez sem merek..:(

2015. jan. 6. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel Atipusos bulimia nervosád van. Ez a koplalás és a zabálás váltakozását jelenti, hánytatás próbálkozással vagy anélkül, bár túl sokat nem írtál magadról. Nekem is ugyanilyen tüneteim vannak, és nekem ezt a diagnózist adták. Nagyon nehéz kijönni belőle. Segítséget kell kérned. Esetleg elmehetsz Tündérhegyre, ingyenes. Ha kérdésed van, írj, én voltam már ott.
2015. jan. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi , írok
2015. jan. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!