Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor helyett milyen édesítősz...

Cukor helyett milyen édesítőszert kellene használnom?

Figyelt kérdés
Sokszor fogyasztok cukrot, szőrpként nem tudom elkerülni. Próbáltam cukor helyett más édesítőszert használni, ilyen édeske meg hasonló szaharinos, ciklamátos tabletták, de a gyomrom nem bírta. Azt olvastam a mesterséges édesítőszerek rosszabbak és még a gyümölcsben is cukor van. Nem lehet megszabadúlni az érszűkülettől?
2015. jan. 4. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

De, meg lehet szabadulni az érszűkülettől.


Mivel eleve sem cukrot sem édesítőszert, sem sok keményítőt nem kell enni.


De steviát, xilitet/eritritet illetve esetleg 'huxol' nevűt mértékkel lehet használni cukor helyett.

2015. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcsben lévő cukor, az nem egyelő azzal a cukorral amit veszel a boltban. A gyümölcsben lévő egészséges.

Mesterséges édesítő szerekkel meg ne próbálkozz hosszú távon mérgezőek.

Használjál mézet a cukor pótlására.

2015. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A méz az tömény glükóz és fruktóz.


A gyümölcsökben lévő fruktóz minden, csak nem egészséges. Egyszerűen egy almában lévő cukor mennyiség nem okoz gondot, az emberek NAGY RÉSZÉNÉL. Egy cukorbetegnél már igen.

2015. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha az ember gyümölcsben eszi a cukrot, akkor lassabban, fokozatosan szívódik fel a cukor. ez a nagy különbség.

míg ha méz, szörp, stb. formában, akkor hirtelen önti el a cukor a szervezetet, és a szervezet kénytelen vészmódozatba kapcsolni.

a gyümölcsevés sokkal jobb, de nem szabad túlzásba vinni azt sem. nem kell annyi édességet enni.

én nem eszek egyáltalán, kivéve a gyümölcs.

a gyümölcslé sem jó, mert abból is hirtelen kerül a szervezetbe a cukor.

2015. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így igaz.
2015. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!