Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy nap csak annyi édesítős...

Ha egy nap csak annyi édesítőszert eszek, amennyi a testsúlyomnak megfelelően a maximum adag lehet, akkor nem lehet tőle bajom ugye?

Figyelt kérdés
Már két éve édesítőzök, de mindig betartom a maximális mennyiséget!

2014. nov. 5. 18:45
 1/5 gömbicica ***** válasza:
100%

az édesitőszernek szerintem nincs min. vagy max. adagja.

Életbe nem enném.

A méz természetes, és egészséges a cukor jó alternativája. az édesitőszereket a szervezet nem tudja felismerni, nem tud vele mit kezdeni.

2014. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: Épp ezért eszi őket az ember, hogy édesítsen, de ne hasson az inzulinra s ne jelentsen szénhidrátot...


Én sem tudok minimum és maximum adagról, de abban elég biztos vagyok, hogy nem mindegy, milyen édesítőszerről van szó. Én csak eritritet használok, nem hiszem, hogy ártana, de minimalizálni kívánom, mert nem tartom normálisnak, hogy az ember folyton ilyesmivel vagy cukorral édesítsen (akkor se, ha a cukor méz, amúgy az remek, de azt sem akarnám mindennap használni).

2014. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A doboz hátulján rajta van, hogy egy 70 kilós felnőtt férfinek max 160 csepp lehet.

Én kb. 100-at használok egy nap (kávéhoz, ételekbe)

2014. nov. 5. 19:34
 4/5 anonim válasza:
Stevia. Édes, nem döglesz meg tőle (mert természetes), és mégse cukor. Kicsit drága, de akinek ilyen extra igényei vannak, ne az olcsóbb véglettel érje be (amennyiben persze az ára a téma, inkább ne egyen édeset). Amúgy a maximum fh@szság, a méreg az méreg.
2014. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A stevia nekem olcsó (édesítő hatás alapján átszámolva az egyetlen csomagot, amit vettem, annyiba kerül, mint a nádcukor, amit korábban használtam), csak átkozottul rossz, a világból ki lehetne vele kergetni. Persze van, aki szereti. Még én is megeszem, ha xillittel van keverve és sok gyümölcsbe kerül egy kicsi, abba valahogy passzol.

Én eritritet használok (ahogy már írtam előző hozzászólásomban), na az drága, kb. mint a méz, a méz finom, az eritrit nem szénhidrátos. A xillit kicsit olcsóbb s az eritritnél ízesebb, aki nincs durva szénhidrátmegszorításos diétán, annak az a jobb választás, amennyiben olyasmi az ízlése, mint az enyém s ugyanúgy nincs baja egyiktől sem.

2014. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!