Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy evés után...

Miért van az, hogy evés után 1 órával ugyanolyan éhes vagyok, mintha semmit nem ettem volna?

Figyelt kérdés
Tehát eszek, mindegy, hogy reggeli vagy ebéd, és kicsivel utána éhségérzetem van, bár érzem, hogy még teli van a hasam és nemigen tudnék többet enni. Ilyenkor eszem 1 almát és cukros teát iszok, és megint úgy érzem, mintha teli ettem volna magam, pedig nem, az még az előző evésből maradt kaja, amit érzem, viszont magát az éhségérzetet csökkentette a tea vagy alma. Hogyan van ez összefüggésben a vércukorszintemmel? Az az oka, azt hiszem. vagy nem? És ezen kívül mivel tudom még úgymond becsapni a szervezetem? Ha minden alkalommal újból igazából ennék, mikor éhségérzetem van, nagyon dagadt lennék, és azt nem akarom. Nap 4-5 étkezés nekem bőven elég.

2015. jan. 4. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt mondják (és ezt magamon is tapasztaltam), hogy amikor szomjas az ember (főleg télen, a hideg hónapokban) akkor is eszik, és nem iszik. Mindezt tudattalanul, tehát valójában a szervezeted vizet (és nem cukros teát!) kíván, és ehelyett eszünk... :(
2015. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem iszol eleget, es az amit inni kene az VIZ!

Felkelés utan ehgyomorra meg kell inni 1 liter vizet, es csak utana tea vagy kávé es reggeli. Ez nagyon fontos es az éhségét is szabályozza. Utana a nap folyamán legalabb 2 liter vizet meg.

En azt csinalom, hogy van elottem általában egy soros korsó amiből iszok, es az fel literes. Igy könnyen tudom mérni mennyit ittam. Egyszerre alá falában megiszom a fel litert.

Eves elott is igyal meg egy nagy pohárral, majd eves utan 1 órával. Tuti segít!:)

2015. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!