Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék nagyobb mennyisé...

Hogyan tudnék nagyobb mennyiséget enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy 8-10 éves korom óta szinte ugyanazt a mennyiséget eszem (most 23 vagyok). Ez azt jelenti, hogy már egyetlen fogás is teljesen eltelít, hiába vagyok előtte farkas éhes. Van, hogy a leves után sem tudok már egy falatot sem lenyomni. Arra gondolok, hogy összeszűkült a gyomrom. Egy nap elég sok vizet megiszok, ami úgy olvastam tágítaná a gyomrom, de mostanában azt vettem észre, hogy még kevesebbet bírok enni.

A másik gond, hogy korán kelek és reggel szinte egyáltalán nem vagyok éhes, így vagy egy joghurtot, vagy egy jóreggeltet, vagy egy szelet kenyeret eszem, utána pedig csak délben ebédelek.

Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit egyek reggelire, vacsorára, ismertek e esetleg valamilyen természetes étvágyfokozót.

A másik gond, hogy régebben rendszeresen edzettem, viszont a kevés mennyiségű étel miatt a szervezetem az izmomat bontotta le. Most újra elkezdtem edzeni (nem akarok test-építeni, csak egy kicsit izmosodni és javítani az erőnlétemen) és nem akarok újra ebbe a hibába esni.


Köszönöm előre is a segítséget!



2015. jan. 15. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a sokszor keveset elve alapján kellene étkezned. Ha nem testépítesz proteint vagy proteincsokit vagy ha attól ellenérzésed van akkor valamilyen egészségesebb rágcsálni valót a reggeli és az ebéd közben lehetne falatoznod.


Ha tényleg eleget iszol és farkaséhesen mégis csak egy levest tudsz enni akkor lehet, hogy valami lelki oka is van ennek az egésznek.


B vitamin család fokozza az étvágyat és vitamint amúgy is érdemes enned főleg most télen és ha sportolsz akkor meg még inkább.

2015. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Edzés után egyél mindig fehérjét, ha nem akarod, hogy leépüljenek az izmaid, ilyenkor a szervezet energiát és alvást követel. Többet enni nem kell ha nem vagy kórosan sovány a gyomor ökölnyi és annyi kaja is kell bele. Az evést akkor kell abbahagyni amikor még enne az ember. Reggel gyümölcsöt kell enni, nem kell a királyi reggelit erőltetni. Délben egy fogást:fehérje, saláta este ha hízni akarsz egyanannyit egyél mint délben, esetleg egy kis egészségesebb desszert belefér.
2015. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én nem érzem, hogy kórosan sovány lennék. 178cm magas és 65 kg vagyok. Tehát vékony testalkatú, de nem kórosan sovány.

Az a gáz, hogyha beülünk társasággal valahova enni, még a lányok is jóval többet bírnak enni nálam, én pedig már néhány falat után jól is lakok.

Ha megyek vendégségbe előtte nem is igen eszem, hogy ott minél többet tudjak, mert nem akarom megsérteni őket.

2015. jan. 16. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!