Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek az egészséges ételek?

Melyek az egészséges ételek?

Figyelt kérdés

nagyon szeretnék egészségesen élni és ebbe beletartozik a táplálkozás is csak nem tudom hogy melyek azok az ételek


a válaszokat előre is köszönöm..............



2015. jan. 16. 12:50
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:

Legegészségesebb a cékla és fekete ribizli, ezekben van a legtöbb tápanyag, vitamin, stb..

Egészséges még a retek, a citrom, a káposzta, stb

Legalább heti 1-2 alkalommal húst is kell fogyasztani.

Margarin helyett vajat érdemes venni és teljes kiörlésű lisztből készült kenyeret.

2015. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Manapság annyiféle táplálkozási divat van, hogy nem lehet megmondani. Van egy hivatalos álláspont, hogy mi az egészséges a dietetika szerint, azt támadja az összes többi alternatív irányzat. Egy paleos szerint egészséges egy fél disznót megenni. Én vegán vagyok tehát a húst, tejterméket pl. nem tartom egészségesnek. Az avokádó talán mindenki szerint egészséges, zöldségek, gyümölcsök.
2015. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan, hogy egészséges étel. Tanuld meg miből lehet többet, miből kevesebbet és mikor.
2015. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs egészséges. Elvileg a zöldség egészséges. Manapság a zöld paradicsomot lefújják valamivel és mire felér a városba már piros. Na ez hiába zöldség nem egészséges. Egyél azt amit szeretsz, ami jó a szervezetednek. Nem puffadsz tőle, nincs tőle gyomorfájásod és egyéb tüneted. Kerüld az ún. gyors felszívódású szénhidrátot (pl. fehér cukor)és a sok zsírt. Egyél többször keveset lehetőlegmindenféle tápanyagból egy étkezésnél.
2015. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Friss, vegyszermentes zöldségek, valamint természetes takarmányukon, jó körülmények között tartott állatok húsa, belsőségeik (parazitáktól védetten tartott), nyersen, enyhén hőkezelve.


Friss, tiszt (bio) gyümölcsök, + egyebek mint tiszta (bio) kókusz, ennek az olaja. Esetleg ilyen-olyan magok, némi dió, mogyoró, mandula, de ezekből már nem célszerű sokat enni, kisebb mennyiségben viszont jó mikrotápanyag források.



A tejtermékek, szénhidrátban dús, növényi toxinokat (lektinek, glutén) tartalmazó gabonákat és a hüvelyeseket nem írtam, direkt.

2015. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 Igen azért nem írtad, mert paleos vagy, ami viszont most már köztudottan egy idióták által kitalált táplálkozási forma, ha valamitől nem lesz semmi bajod, az éppen a gabona és a hüvelyesek, nagyon egészséges élelmiszerek, igazából azt sem értem, hogy a paleo miért éppen ezeket az élelmiszereket kiáltja ki egészségtelennek, semmi alapja nincs. Persze ismerem az erről szóló paleós dumát, úgyhogy köszönöm ne írja le senki, tudom, hogy hülyeség.
2015. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Jól van kiscica, nyávogjál még. Tudod hogy hülyeség, tudsz te mindent :)


Remélem nő vagy és valaki este jól ellátja a 'bajodat', mert úgy tűnik szükséged van rá.


Ha pasi vagy, akkor menj le boxolni, kapjál pár maflást, mert megérdemled ;)

2015. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!