Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg igaz az hogy 30...

Tényleg igaz az hogy 30 felett meglehet hízni ugyanannyi caloria bevitel mellett mint huszonévesen?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontos képletet nem tudok, de ahogy öregszel egyre könnyebben hízol és egyre nehezebb leadni. Kivéve azt a szerencsés 1-5%-ot akinek olyan az anyagcseréje, hogy semmitől nem hízik. Bár azoknak meg általában ezer más bajuk van...
2015. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Idővel valóban csökken a kalóriafelhasználás, tehát kevesebb kalóriára lesz szükség, mint fiatalon.
2015. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen főleg a 45 -55 éves korosztály de a 30 as is?
2015. jan. 16. 14:14
 4/13 A kérdező kommentje:
én 28 éves vagyok
2015. jan. 16. 14:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz rendszeresen nem kell ezen rágódnod. Én a cigiről hallottam, hogy aki nem teszi le 30 éves koráig annak a szervezetéből már sosem ürül ki a nikotin.
2015. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen az anyagcsere lelassul, kevesebb táplálék kell. És főleg kevesebb cukor. A cukros teákkal is vigyázz, mert attól hogy folyadék még hízlal a cukor miatt.
2015. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

én már jócskán benne vagyok a harmincakban, és annyi kg vagyok, mint 14 évesen. vagyis 1kg-mal több.

odafigyelek magamra, de egyáltalán nem koplalok.

csak nem zabálok hülyeségeket.

sportolok is.

aki harmincasan elhízik, az nem a biológiának, hanem saját magának köszönheti.

2015. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én tényleg 30 éves korom után kezdtem felszedni pár kilót kb. ugyanannyi kajával. Előtte ehettem nyugodtan, nem híztam.
2015. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy természetesen, aki fokozottan odafigyel arra, hogy mit és mennyit eszik, az nyilván nem hízik el, még tény marad, hogy bizonyos kor után, főleg olyan 30-35 éves kor után csökken az energiaszükséglet, lassul az anyagcsere. Igaz, csak néhány %-kal.

Tehát valamivel kevesebb kalóriabevitelre lesz szüksége a szervezetnek.

2015. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lényegében véve ez egy újabb tévhit.


Nem az anyagcsere lassul le 30 - 40 -... éves korra, hanem 30 év alatt több károsító hatás éri a szervezetedet, mint 20 év alatt.


20 év alatt megeszel x. kiló gluténos kenyeret, 30 év alatt 1,5x kilót, ráadásul 1,5-ször annyi időn át teszed ki magad a hízáshoz és betegségekhez vezető étrendnek.


Másfelől, jó étrendet (étkezési szokásokat) követve meg nem híznak el a 30-40-... évesek.

2015. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!