Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy szinte teljesen...

Létezik, hogy szinte teljesen megszűnjön az étvágy?

Figyelt kérdés

Egy ideje sajnos többször visszatért a régi depresszióm, erős szorongással. Hetekig nem tudtam enni. Azóta pszichésen jobban vagyok, de enni szinte elfelejtettem. Egyszerűen nem kívánom az ételt. Kivéve, amikor az esti antipszichotikumot beveszem, utána érzem, hogy éhes vagyok, de addigra már álmos is, így épp csak csipegetek valamit.

Nem vagyok anorexiás, 165 cm-hez jelenleg 64 vagyok, de 70-ről ment le. Hogy nem vagyok soványabb, szerintem csak a gyógyszereknek köszönhető, mert azok korábban ugye hizlaltak.

Szedek vitaminokat is, de semmi hatása az étvágyra. Mintha egyszerűen a szervezetem elfelejtette volna, mi az az éhség. Ha nagyon korog a gyomrom délelőtt, akkor pár szem péksüteményt elrágcsálok, több nem megy.

Már kezdek aggódni.


2015. jan. 21. 15:42
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Létezik. Az psziché hatalmas úr ám.


2 és fél éve nincs éhségérzetem. Én anorexiás voltam. Még nem egyértelmű, hogy szervi vagy pszichés alapon ment-e el az éhségérzetem. Szervi okát nem találják. Ha egy napig nem eszem, akkor sem éhezem meg, tehát nem ezen múlik. Ettől függetlenül eszem, ha kell, ha nem, mert különben meghalnék. Tény , hogy sz a r így, de ez van.

Ha az alapproblémád megszűnik, valszeg visszajön az éhség. Egyél, ha kívánod, ha nem. Főleg, ha még emlékszel, mennyit és hogyan ettél normális korodban. Belőlem ez már teljesen kiveszett

A szintentartó mennyiséged be kell vinni, különben rövid távon fogyás és hiánybetegség, hosszú távon meg megmurgyelsz.

2015. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. jan. 21. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!