Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki teljesen kizárta a lisztes dolgokat az életéből (saját döntésére)?

Figyelt kérdés

Üdv! Mivel állandó gyomor problémákkal küzdöm már túl vagyok egy ételintolerancia teszten is. Bár lett benne pozitív, de gluténra negatív lett, azonban miután lisztes dolgokat eszem felerősödnek a tünetek(hasmenés stb.). Az orvosok IBS-t állapítottak meg (ezt akkor mondják, ha nem találnak semmilyen komolyabbnak vélhető problémát és egyszerűen le akarják zárni az ügyet). Nos az IBS-el élő embereknek állítólag el kell hagyni a lisztes dolgokat, mert rosszul tolerálja a gyomruk.


Van valaki hasonló helyzetben? Így fiatalon, 20 évesen nagyon megkeseríti a napjaimat. Nem hiszem el, hogy ha nem vagyok rá érzékeny akkor problémát okozhat. Mellesleg magán úton végeztettem a tesztet, hogy minél hihetőbb legyen. :S Már lassan egy randi, haverokkal való összejövetel is gondot okoz, mert elég sok mindent el kell felejtenem a táplálkozás terén.


Köszi!


2015. febr. 14. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
go orvoshoz
2015. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is ibs-el ráztak le. 1 hónapja étkezem gluténmentesen, eddig semmi változás :-(
2015. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, mondhatni onnan jövök. Gyomortükrözéstől elkezdve a ultrahangig minden volt a vérvételen keresztül. :D Második és akkor ilyenkor mi van? :D Elszenvedünk valameddig és tűrjük? Nem hangzik túl jól.
2015. febr. 14. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én más okból iktattam ki másfél éve a glutént a táplálkozásomból. Nem érzem különösebben nagy lemondásnak, igazából könnyebb volt, mint azt feltételeztem, bár nyilván kell hozzá akaraterő és odafigyelés.
2015. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a zabkorpát részesíteném előnyben a kalóriatartalma alacsonyabb. De mindkettő lassan felszívódó szénhidrát. Így mindkettő egészséges. Candida teszted is volt?
2016. okt. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!