Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek, hogy ne essek...

Mit tehetek, hogy ne essek kísértésbe?

Figyelt kérdés
Elvileg fogyókúrázom egy ideje. Egész héten tök jól betartok mindent ,csak mikor haza megyek a koliból este mindig elrontom valamivel. És van úgy ,hogy semmi jó kaja nincs otthon ,ezért háztartási kekszet eszek ,hogy elrontsam és utána szar legyen. De mindig megkérdezem magamtól hogy miért csinálom ezt? És nem tudom. Szóval nem a sütiknek nem bírok ellen állni ,hanem hogy ne csipjek le valami oldaláról egy kis darabot.
2015. febr. 15. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Dobd ki azt, ami kisértésbe hoz.
2015. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én megfogadtam, hogy elkezdek diétázni, bár nem fogyás a cél, hanem jobb közérzet. Egy bizonyos alapvető élelmiszert hagyok ki és rohadt nehéz lesz, mert mindenben van süti stb. :D De muszáj, neked is így kéne hozzáállnod. D:
2015. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen az első jól írja, csak olyan legyen otthon, amit meg szabad enned.
2015. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem az hülyeség, mert ha nincs önuralmad akkor pl. vendégségben is bűnözni fogsz és akkor semmi értelme. :D
2015. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki naponta jár vendégségbe, ott tényleg, de az ember általában nem naponta jár vendégségbe. Néha néha egy-egy "bűnözés" nem hogy belefér, de kell is.
2015. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Koliban még meg is tudom csinálni ,de otthon nem csak én eszek és nem dobhatom ki a nasikat ,mert más nem fogyózik. Kb. Úgy érzem ,hogy van mikor többet eszem ,mint a családtagjaim ,akik nem fogyóznak. Lehet ilyen tudatalatti ,higy nem lehet és azért is vagy nem tudom. Egész héten tök betartom ,és akkor vasárnap 10kor megeszek egy sütit.és mikor megettem ,akkor így basszus hát ezt megint elcsesztem ,mindegy hétfőtől újra indul a kör.. :/
2015. febr. 16. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:

nem jól fogod fel.

mert nem lehet rögtön 100%-ig betartani egy fogadalmat.

pont azok az emberek sikeresebbek az elhatározásaikban, akik egy-egy kisiklás után nem azt nézik, hogy na, megint elrontottam, hanem azt, hogy na, hat napig kibírtam. haladok!

ez tök egyszerű pszichológia, biztatnod kell magad. a bűntudat amúgy sem túl hasznos.

ne legyél ennyire szigorú önmagaddal, fogd föl egy irányvonalnak, amit csinálsz. egyébként ha egy héten egyszer vagy kétszer eszel valami hülyeséget, már az is óriási dolog ahhoz képest, mint ha egész héten össze-vissza zabálsz.

2015. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jogos. Igazából a felfogásomon kéne változtatnom. Köszi a bíztatást :)
2015. febr. 16. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!