Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan győzhetem le a "zabálás...

Hogyan győzhetem le a "zabálási rohamokat"?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. 163 cm, jelenleg 56 kg. Nem volt velem soha semmi baj. Még a tavaly nyáron kezdődött el ez a dolog nálam. :( Akkoriba sokat próbáltam, Mazsorett Európa Bajnokságra készültem. Ettem én normális adagokat...mégis lefogytam 48 kg-ra. Úgy láttam magam hogy már túl vékony vagyok, azért a 163 centimhez képest szerintem kevés volt a 48 kg. Akkor egyszer nagyon bezabáltam. Azóta hetente legalább 2x rám jön ez a "zabálási roham". Sajnos aki nincs benne, az nem tudja hogy ez milyen. Kérlek ne mondjátok azt hogy "Minek kell zabálni ha már nem is vagy éhes?!". Aki nem tapasztalta még ezt, nem tudja hogy milyen. Addig el sem tudtam képzelni hogy ilyen létezik egyáltalán. Egyszerűen nem tudom megállni hogy ne zabáljak be édes után sósat, sós után fűszerest, fűszeres után savanyút, és így tovább...Egyik ismerősömmel már beszélgettem erről. Azt javasolta talán valahogyan vegyem fel a kapcsolatot olyan emberekkel akik kigyógyultak ebből a "betegségből", hátha segít valamit. Ha nem, akkor szakember segítségére lesz szükségem azt hiszem. :\ Van olyan, aki találkozott már ilyennel, esetleg átélte? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. febr. 17. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen nekem is vannak ilyen falási rohamaim. Kövér nem vagyok, de 2-3 kg-ot jó lenne leadni. Szerencsére rám csak este jön ez a nagy étvágy. Egyél puffasztott rizs, vagy búzaszeletet, az jól elveszi az étvágyat.
2015. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon meg tudlak érteni. Ez valóban nehéz dolog, velem is ez van. Csak velem az volt, hogy 68 kg-ról fogytam le 57-re totál sport nélkül (van egy ideiglenes csontbetegségem, ami miatt nagyon fáj a medencecsontom akár egész kicsi terheléstől) és 168 cm vagyok. Persze ez azt jelenti, hogy nagyon odafigyelek az étkezésemre, viszont mostanában egyre gyakrabban kívánom meg az ételt még akkor is, hogyha már tele vagyok, egyszerűen kell az íze, és bármit megeszek, kivéve a húst, mert vegetáriánus vagyok. Van, hogy néha, amikor van itthon valami müzli, amit egyébként nem szoktam enni, mert irtóra hizlal, akkor néha rám jön az ehetnék, és ha elkezdem nem tudom abbahagyni, mert annyira finom. De van, amikor képes vagyok megállni, és helyette teli eszem magam csemegeuborkával, vagy eszek valami zöldséget, gyümölcsöt egy kevés olajos maggal, vagy sajttal, de sajnos ez a ritkábbik eset.
2015. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom milyen érzés ez. Próbálj meg étkezésnél nagyon lassan enni. Legalább 20 percnek kell eltelnie étkezés közben, mert akkor jön csak a jóllakottság érzése. Egyébként ha nem eszel húst, akkor az éhség fokozottabban van. Ezt azért tudom, mert anyagcsere betegségemből kifolyólag csökkenteni kell a húsbevitelt. Egyél főtt tojást az jó laktató.
2015. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Már évek óta a stresszt az evéssel próbálom levezetni, főleg a nap végefelé. Eddig nem számítottam túlsúlyosnak, ám mostanra már ez is bekövetkezett. AZ államvizsga előtt olyan feszült voltam, hogy nagyon-nagyon sok mindent habzsoltam, pedig már addig is gondjaim voltak ezzel, de csak fokozódott az ügy. Még sose éreztem olyat, mint akkor: nehezemre esett mozogni, leguggolni, teljesen elhagytam magam ilyen téren. (Szerencsére ezt már nem érzem.) Azóta is tart az evészet, főleg nekem esténként, ahogy ez másnál szintén fölmerült. Nem vagyok éhes, de eszem. Nem rágom meg rendesen a falatokat, nem élvezem eléggé ki az ételeket. Ezen változtatnom kell, ahogy az előző hozzászóló írta. Egyszerűen az ízek öröme arra késztet engem is, hogy egyek. Nehéz egy dolog ez. Remélem, hogy egyre jobb idő lesz és lehet majd nagyokat biciklizni (meg persze abban is bízom, hogy ráveszem magam) és ezáltal kevésbé kívánom majd az ételeket. Sok sikert nektek is eme probléma leküzdéséhez!
2015. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég jól elveszi az esti étvágyat, ha egy répát lereszelsz és akár egy almát is lehet hozzá reszelni. Ezt eheted vacsora előtt, akkor nem kívánsz olyan sokat vacsorára, akár ha megéhezel vacsora után is eheted. Próbáld ki, mert ez tényleg hatásos.
2015. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!!! Azt hittem le leszek hülyézve...Már 3. napja megálltam valahogyan ezeket a rohamokat, pedig volt hogy rám jött. Olyan furcsa ez az egész egyébként. Át kell esnem egy ponton, amikor azt tudom mondani magamnak hogy "Nem is vagy éhes, minek akarsz enni?!"

Próbálom elvenni a figyelmem az evésről egyébként. Ha érzem hogy kezdek "bekattanni", akkor inkább kimegyek kutyázni, átpakolom negyvenedjére a ruhás szekrényem, stb...De nagyon nehéz. :\ Remélem valahogyan ki lehet ebből gyógyulni. Bár előre félek a holnaptól...Fánksütés, zabpelyhes keksz sütés, vasárnapi ebéd...De reménykedek.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. febr. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!