Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy megundorodtam...

Lehetséges, hogy megundorodtam a zöldségektől és gyümölcsöktől?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja próbálkozom már a nyers étrenddel. Lényegében csak zöldséget és gyümölcsöt ettem nyersen, amivel jól el is voltam egy ideig, de kb. egy hete elkaptam valami vírust. Nem kívántam semmit, a leves gyümölcsturmixokat meg pláne nem.


Végül úgy döntöttem, hogy nem akarok éhen halni és elkezdtem kekszet, pirítóst, olajos magvakat rágcsálni. Ezekből le is ment egy elég tekintélyes adag, mellé viszont se zöldség, se gyümölcs. Ezeket azóta sem kívánom. Lehet, hogy meguntam, vagy elegem van belőle.


Persze tudom, hogy azért mégiscsak ennem kellene valamennyit a fél kiló kenyér és a nagy csomag korpás keksz mellé, de egyszerűen nem akarok. Nem ízlik. A káposzafélékre rá se nagyon tudok nézni. Ott sorakozik még minden színes zöldség és gyümölcs szépen a hűtőben, de nincs ingerem rá, hogy megegyem őket.


Mit gondoltok erről? Mit tehetnék, hogy újra visszaálljak egy gyümölcsösebb/zöldségesebb étrendre? Kicsit még mindig lábadozom a betegségből, és ezért most úgy vagyok vele, hogy megadom a testemnek azt, amire úgy érzi, hogy szüksége van. De azért mégiscsak szeretnék visszaállni a régi rendre.



2015. febr. 25. 16:59
 1/1 anonim válasza:
Ne eroltesd a szervezeted mert annak csak rossz vege lesz. Ha nem birod a nyers dolgokat iktass be fott etelt zoldsegeknol, krumplibol, tesztabol, rizsbol, bab, lencse. Azok is jok. A zoldsegeket tudod parolni es utanna a levesbe, koret melle adni. Vagy a krumlpi pure melle (krumpli kis almond tejjel osszetorve) tudsz egy kis resszelt nyers zoldseget adni. Ha nem megy csak nyers etelen csinald vegyesen nyers es fott etel. Annyi nyers kajat iktass be fokozatosan amennyin jol erzed magad
2015. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!