Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely ételek azok, amelyeket...

Mely ételek azok, amelyeket az emberi szervezet nem emészt megy, csak átmegy eredeti formájában a beleken?

Figyelt kérdés

A meg nem rágott kukoricaszemek és a mák az ilyen, tudom, ezt már sokaktól hallottam.

De mi van még, amit még "viszontláthatunk" egészben a székletben, és nem utal betegségre?

Pl. normális-e ha a tökmag, vagy gombaszeletek, vagy kókuszforgács is egyben marad?

És mi más lehet még, ami nem emésztődik meg?

(És ha nem emésztődik meg, akkor egyáltalán miért esszük???)



2015. márc. 5. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Eléggé értelmetlen a kérdés: de ilyen lehet a vasgolyó, pénz, műanyag játék, összerágatlan magvak. Pl a dinnyét se magtalanítsuk, mégis megesszük. Egyes növények kizárólag így szaporodnak, hogy az állatok a termést megeszik, és a magvakat messzire elviszik, mire kisz@rják valahol.
2015. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem jut eszembe azon kívül más amit te is írtál, de azért esszük őket mert finomak
2015. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

#1-el ne foglalkozz!


Nagyon jó a kérdés. Megértem az aggályaidat. Hiába mész ilyen kérdéssel orvoshoz vagy dietetikushoz, kb. úgy fognak hozzáállni, mint #1.

Általában rostról beszélnek, de azért kicsit árnyaltabb a kép:

cellulóz, pektinek, hemicellulózok, gumik, inulin.

Olvasható, hogy a vastagbél baktériuma esnek csak neki (ha a bélflóra rendben van) és zsírsavakká bontják.

"normális-e ha a tökmag, vagy gombaszeletek, vagy kókuszforgács is egyben marad" - lehet normális is. Nálam nem marad egyben.

Nem hiszem, hogy hibát kellene keresnek magadban csak ezek miatt. Ha mindenáron meg akarod emészteni, akkor fontos lehet az előkészítés: Áztatás, főzés, stb. Egyébként úgy lehet, ahogy #2 írja: az íze miatt esszük.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__1357330..

2015. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nálam a paprika és a hagyma is ilyen, szálas marad.
2015. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ti nem rágtok rendesen.
2015. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy talán alaposabban kellene rágni...

Na de akkor megemésztődne minden? Vagy éppen csak megrágott formájában nem lennének kivehetőek ilyen távoli szemrevételezéssel a továbbra is emésztetlen de apróbb elemek?

2015. márc. 6. 10:25
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az, hogy a mákban lévő ch nem emésztődik, még nem jelenti, hogy a zsír sem szívódik fel belőle. Bár feltehetően nem hasznosul olyan mértékben, mint ha sajtolt mákolajat innál.

A lényeg, hogy nincs ebben semmi kóros. Ha valami célod van az étrendeddel, akkor egyél olyan dolgokat, amit tuti meg tudsz emészteni, aztán nézd meg van-e változás, javul-e a közérzeted, vérképed, stb. Ha meg nincs semmi célod, akkor ne foglalkozz vele. Egyél úgymond "normálisan".

Hirtelen semmilyen olyan makro vagy mikrotápanyag nem jut eszembe, aminek a bevitele csak ilyen kérdőjeles ételek fogyasztásával lenne megoldható.

2015. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

"A lényeg, hogy nincs ebben semmi kóros" - mármint abban, hogy egyes dolgok "átmennek" rajtad.

Van valami egészségügyi problémád? Vagy mi keltet benned aggályt (túl azon, hogy egy-két dolog úgy távozik, ahogy magadhoz vetted?

2015. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!