Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hogyan osztjátok be a...

Ti hogyan osztjátok be a napotokat úgy, hogy az étkezések, ivás, sport egyensúlyban legyenek? Lentebb bővebben!

Figyelt kérdés

Ha naponta 5X szeretnék enni, napi min. 2,5 L vizet szeretnék inni és hajnalban, valamint kora este szeretnék mozogni valamit, akkor ti hogyan osztanátok be a helyemben ezeket, hogy minden rendben legyen, normális legyen az emésztés?

(Gondolom, hogy evés után várni kell pár órát, hogy az emésztés megtörténjen, tele hassal nem jó mozogni, nem? De ha nem jól gondolom, javítsatok ki, hiszen éppen azért kérdezek erről, mert nem tudom a választ! És inni mikor optimális? Ezzel kapcsolatban is úgy tudom, hogy pár órával evés után. De akkor mikor sportoljak?)


Saját tapasztalatokat is szívesen fogadok! Mikor esztek, isztok, mozogtok - ezeket egymáshoz viszonyítva?

Sportolás előtt vagy után esztek?



2015. jan. 11. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

enni mindig sport után mert különben kihányod.

én mindig este sportolok, 8 körül mert du. 5 körül ettem vacsit és megittam legalább fél liter folyadékot.

a folyadék egy óra alatt átfut rajtam és este 8-ra már az itthoni melóimmal is kész vagyok.

mert edzéshez fontos hogy üres legyen a hasad és utána sem fogsz tudni enni legalább fél órán keresztül (nem is leszel éhes)

szóval este 8-kor edzés, utána zuhany, internet és alvás.

2015. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor felkeltem nem tudok reggelizni mert kihánynám a buszon, így amint beértem a melóhelyre megreggelizek. Utána amikor tudom tartani akkor 3-4 óránként étkezek. Meló végén, 3-4 óra körül van egy étkezésem. Kb. 1 óra alatt odaérek az edzésre, így ez teljesen ideális. Edzés után megint kaja, utána már általában csak vacsora - kivéve hétvégén, ha későn fekszem le, de akkor a szerint osztom el a napi adagot. Inni meg amikor eszedbe jut és edzés közben.


Bármit sportolsz a napi 5-6x-i étkezés az ideális. Sportolás előtt min. 1 órával, hogy ne jöjjön ki, de ne is szenvedje meg a szervezeted. Van, aki sport után az öltözőben fogja a csirkéjét és már tolja is be akár kívánja akár nem. Inni közvetlen étkezés előtt és után nem jó, mert felhigítja a gyomorsavat és lassabban emésztesz. Természetesen nagyon száraz kajához mehet pár korty.


A helyedben reggeli edzés előtt egy órával ennék, majd közvetlen edzés után. Napközben valamikor 1-2 étkezés és aztán megint az edzés előtti és utáni. Vízivás meg amikor csak eszedbe jut, illetve edzés alatt amennyi jól esik.

2015. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon hálás vagyok mindkettőtök válaszáért, köszönöm a részletes leírást!!!
2015. jan. 12. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!