Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hányinger, puffadás, sok...

Hányinger, puffadás, sok büfögés, fájdalom nélkül. Milyen emésztési problémára utalnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Nem vettem észre, hogy lenne bármi olyan konkrét étel, ami kiváltja a tüneteimet. Szinte már naponta beveszek egy Cerucal-t a hányinger miatt. Hasi ultrahang, laktózérzékenység vizsgálat, vérkép nem mutatott semmi eltérést. Gasztroenterológus Frontin nyugtatót írt fel, nem szedem, mivel nem vagyok különösebben stresszes, a háziorvos sem tartja jó ötletnek. Mi lehetne a megoldás?

19/L



2015. márc. 8. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez folyamatosan fennáll, vagy néha?

A büfinek nincs rossz íze/szaga?

2015. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs rossz íze, de több mint normális esetben.

A hányinger most már naponta jelentkezik, pedig már alig eszek. Tavaly ilyenkor ugyanezek a panaszaim voltak, nem kívántam az ételt, 7 kilót fogytam úgy, hogy egyébként is elég vékony vagyok.

2015. márc. 9. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet gluténérzékenység is. Annyi mindenben van glutén, hogy nem is veszed észre, hogy az okozza a bajt. Sokszor a célzott vérvizsgálat sem mutatja ki. Úgy tudod tesztelni, hogy két hétig nagyon szigorúan kerülöd a glutén tartalmú ételeket, ha javulsz tőle, ez volt a baj. Nekem ez volt, a végén már a rizstől is mindenféle emésztési problémám volt, mióta (3 éve) gluténmentes vagyok, minden rendbe jött. Az elején nem ettem hüvelyeseket sem, ilyenkor az is okozhat bélproblémákat. Később már ettem azt is, utána már attól sem volt különösebben bajom, pedig előtte majdnem kinyúltam a hasgörcsöktől, puffadástól.
2015. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyomortükrözésen epét találtak a gyomromban. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2015. márc. 23. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg ez:

[link]

2015. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!