Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van az, hogy egyes...

Mitől van az, hogy egyes emberek bármennyit esznek és semmi sem rakódik le rajtuk?

Figyelt kérdés
tudtommal,ha több kalóriát viszel be ,mint amennyit elégetsz ,akkor híznod kell. De több olyan 17 év körüli lány ismerősöm van ,akinek egy étkezése: egy kfc-s sült krumpli szendviccsel, utána sajtos bagett májassal aztán egy joghurtos saláta ,üdítő +egy szele csoki ,meg egy joghurt. Egy ültő helyében minden nap.

2015. márc. 14. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyors anyagcsere fiatalon nehezen megkerülhető, hiába eszik valaki nehéz ételeket, mondjuk üres szénhidráttal kísérve "kóla" nem áll meg rajta.

Ahhoz hogy súlyt szedjen fel, sportolnia kell és tömegnövelő étrendet kell kialakítania. Aminek testsúly kilogramra megvan határozva a fehérje és szénhidrát szükséglete.


Srácként én is vékony voltam 19 éves koromig hittem azt hogy majd úgyis lassulni fog az anyagcserém, végül nem így lett. Ugyanakkor a tömeg meg kellett magamra, utána olvastam mit hogy kéne, és elkezdtem gyúrni, onnantól jöttek a számok, és meg is maradtak, rendszer szerinti evés mellett, normális tápanyagokkal.

22/F

2015. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem is van ilyen ismerősöm, és hatalmas mázlista, mert rajtam minden meglátszik, vannak is gondjaim emiatt.
2015. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 A gyors anyagcsere alatt mit értesz? Mert nekem napi rendszerességgel működik, mégis hízékony vagyok.
2015. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12-20 év között a legmagasabb az alapanyagcsere, vagyis ilyenkor a legtöbb az az energiamennyiség, ami (nyugalmi helyzetben) a szervezet működésének fenntartásához szükséges. A hízékonyságot genetikai faktorok is meghatározzák, van, akinek már fiatalon is inkább raktározó üzemmódban dolgozik a teste, azaz amit csak lehet, "megtakarít" a szervezet, és a zsírszövetben tárolja. Valószínűleg Te is ilyen típus vagy, neked többet kell mozognod és jobban oda kell figyelned az étrendedre, mint a kortársaidnak.
2015. márc. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így voltam 14 éves koromig. Csont sovány voltam 1g zsír sem rakódott le , pedig akkor egyáltalán nem figyeltem oda az étkezésemre. Most sem vagyok kövér , de nagyon oda kell figyelnem. Az nem értem , azok a társaim , akik 13 éves kor alatt olyanok voltak mint én. (Vékonyak) ők ugyan úgy maradtak ilyenek , csak magasabbak .nekem bezzeg van a combomon meg a fenekemen kis felesleg.. :/ pedig naponta több órát mozgok.
2015. márc. 15. 07:49
 6/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

#3!


Lehet bár összefüggéseket találni, de nincs ennyire direkt korreláció a széklet gyakorisága és az anyagcsere sebessége között. Attól, hogy lassú az anyagcseréd, még lehet minden nap székleted, akár többször is.

2015. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as

A gyors anyagcsere következménye a sok kalória vesztés, ahhoz hogy valakin megálljon az elfogyasztott tápanyag mennyiség, kalória pluszban kell tartania magát, ekkor fog növekedni a testtömeg.

2015. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!