Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lassult le az anyagcserém?

Mitől lassult le az anyagcserém?

Figyelt kérdés

4 hete történt az életemben egy kis változás táplálkozás terén. Nem eszem szénhidrátot(kenyér, tészta, stb...), kivéve zab.

Cukrot teljesen kiiktattam az étrendemből(kivéve ami a gyümölcsökben van(alma). Helyette folyékony édesítőszert használok, azt is csak mértékkel.

Paleós készítményekre álltam át(maghéjak, egyéb őrlemények...).

Reggelire 30-35 g zabpelyhet eszem, ennyiből kb kimerül a szénhidrátbevitel.

Mielőtt elkezdtem ezt a diétát, azelőtt napi 1-2 nagy wc volt, de most úgy 1 hete 2-3 naponta megyek el egyszer, akkor is nagyon keveset sikerül produkálnom. Nem érzem hogy szorulásom lenne.

Napi 2-2,5 liter vizet iszom meg. Heti 5-ször futok átagba napi 1 órát, plussz este fekvő, guggolás, felülés stb...

Kiszámoltam, napi 1000 kalóriát van hogy elégetek, és kb 1400 kalóriát viszek be.

Mi lenne a megoldás az anyagcsere felgyorsítására?

Többet enni?(pont egy kis fogyás miatt álltam át az étrendre)

Mozgás, folyadék, napi 6 étkezés megvan...

Szűz tea segíthet?

19F 67kg



2015. márc. 16. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit több folyadékkal próbálkozz. Nálam az vált be hogy reggel felkelés után egyből fél liter vízzel kezdek majd fél óra múlva jön a reggeli. Nekem is volt hasonló gondom szálkásítás alatt de a napi 4-5 literre növelve a folyadék bevitelt a székrekedés teljességgel megszűnt. Nem mondom hogy igyál te is 4-5 litert de próbálkozz felvinni 3 literre legalább.


De ha leírod egy konkrét heti étrendedet akkor abból többet tudok mondani.

2015. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Nem minden nap ilyen, de hasonló

2015. márc. 17. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:

honnan tudja bárki is, hogy lassul az anyagcseréje? :) :)


ha lassú az anyagcsere, akkor a köröm, haj, szőr is lassan nő.


esetleg a tegnapi mákostészta csak holnap látható végeredményképpen...


ha úgy érted, hogy nem fogysz, pedig odafigyelsz, az nem baj.


37 éves vagyok 20 éve biztosan foglalkozom fogyással, diétával, életmóddal. azt észre vettem, hogy ha lépcsősen fogyok, lemegy 1-2 kiló, megáll napokra, hetekre a súly, majd megint meglódul, akkor inkább megtartom a súlyom, mint mikor drasztikusan lemegy a kiló.


nekem mostanában nagyon gyorsan nő a hajam és a körmöm, és jól is fogyok, vagyis úgy mondom, egész könnyedén, persze nem fogyózom, csak nem mindig tudok enni, és ez elég látványosan meglátszódik rajtam... 20 évesen volt ilyen. de én a hajamon, körmömön és a rendszeres wc-re menésen is érzékelem. szóval az anyagcsere nem csak a súly.


ha valóban lelassult az anyagcseréd, az csak attól lehet, hogy KEVÉS a táplálék, a kalória, amit beviszel, és hiba van a gépezetben, leállítja a szervezeted a felhasználást. (mint mikor a noti besleepel ha akksiról megy, és kevés az energia)


egyél annyit, amennyi jól esik. ez nem azt jelenti, hogy 3 db grillcsirkét eszel, mert az olyan jól esik :) :) hanem azt, hogy ha megetted a reggelidet, és 12-kor lenne az ebéd, de 11-kor éhes vagy, akkor egyél feltétlen valamit. a szervezeted jelzései a legpontosabbak, a kalóriatáblázatok és a dietetikusok nem tudják azt, amit a szervezeted! és ne rontsd el az ösztöneidet. egyél egy keveset mindig, ha éhes vagy.


ha beáll az egyensúly, és megtartod, akkor eléred az optimális, egészséges formát, hidd el!

2015. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. márc. 18. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!