Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kell adagolni a por...

Hogyan kell adagolni a por alakú aszkorbinsavat?

Figyelt kérdés
Néztem a neten, de nem lettem okosabb. Aki már rendszeresen szedi, mennyit adagol magának naponta? És mennyit lehet gyereknek adni? Most vettem először, de semmi nincs ráírva.

2015. márc. 18. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy késhegynyi kb. 60 mg-nak felel meg, ami a nagyon minimum, tehát jóval többet is fogyaszthatsz. Én fél kávéskanállal beleszórok a limonádémba mindennap, ha úgy érzem, beteg leszek, akkor többet is.

A barátaim is ezt tolják, ők napi szinten bevisznek egy kiskanállal simán. Bajod nem lesz tőle, max. kipisiled. Ja, és én a hidratáló krémembe is belekeverem. :)

2015. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én kétszer egy kávéskanálnyit.
2015. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A késhegynyi 1000mgnek felel meg én úgy tudom.Én napi kétszer a béres csepp mellé eszem egy egy késhegynyit.A gyereknek fél késhyegynyit adok 4,5 éves.Első válaszoló krémbe keverve mire jó?Kipróbálnám:)És mennyit keversz mennyi krémbe?
2015. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Egy normál tégely hidratáló krémbe (azt hiszem 50 ml) egy nagyobb késhegynyit. A C-vitamin nagyon jót tesz a bőrnek, ezt a kozmetikus ismerősöm is jóváhagyta. Amúgy valaki a samponjába is keveri, de azzak vigyázni kell, a festéket fakítja. :)
2015. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
köszi:)
2015. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is köszi, hasznos ötletek!
2015. márc. 18. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem van, abban van egy mini adagoló, nah az 150 mg.
2015. márc. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én naponta 5-ször keverek a vizemhez egy kávéskanálnyit. :)
2015. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem igaz, akkor most mi a tuti? Túladagolni lehet? 5-ször egy kávéskanál, akkor az kb 5000 mg?

Főleg a gyerekeim miatt szeretnék pontos adatokat tudni, 2 éves 4 éves és 9 évesek, én sem hiszem, hogy 60 mg elegendő, de nagyon sokat sem merek nekik adni. Vitatott dolog ez a vesekő mizéria, aki többezer mg-ot szed naponta hosszú edeje már, nem lett baja belőle?

Jómagam eddig 500mg C vitamint szedtem mostanában, a gyerekeimnek ennek a felét, illetve a kicsinek csak a negyedét mertem adni, ez tablettás C vitamin volt.

Most elkezdtük az aszkorbinsavat, a kicsi a múlt héten meg volt fázva, kevertem neki naponta késhegynyi aszkorbinsavat, és 2 nap alatt eltűnt a nátha, pedig a nátha nála mindig egy hétig tart gyakran köhögés, hörghurut lesz a taknyosságból, most semmi.

De tartósan nem merek neki ennyit adni, vagy igen, lehet?

2015. márc. 20. 08:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én rákbetegként 6 éve szedek napi 2-4 grammot. Ez elég infó? 3 havonta járok ultrahangra stb.. és nincs semmilyen kövem.
2015. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!