Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérjéből töbet adagolni az...

Fehérjéből töbet adagolni az ajánlott 30 g-nál, jó ötlet? Szerintetek veszélyes lenne?

Figyelt kérdés

Elakarok kezdeni edzeni meg egy kis izmot felszedni, pár kilót, most vagyok 65, és fel akarok menni 90-re kb, szóval táplálék kiegészítőnek a "100% Whey proteint" választottam, és azt írja a felhasználásánál, hogy 30 g-ot kell elkeverni 250 ml vízben, és elfogyasztani az edzés után.

Én hogy gyorsaban gyarapodjak, ilyen 45-50 g-ra gondoltam 250 ml vízben.


2013. márc. 18. 00:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hogy gyorsabban gyarapodj, ajjaj, már nem kezdődik jól.

Ön magában, ez vajmi kevés, ha nincs mellette rendes étrend, éppen ezért hívják táplálék KIEGÉSZÍTŐNEK (ami nem helyettesíti a kiegyensúlyozott táplálkozást).

A szilárd kajától fogsz nőni, ez csak egy kis pluszt ad, addig, míg edzés után el nem mész kajálni. Megihatsz 90g-ot is, maximum X része nem hasznosul. Arról nem beszélve, hogy az edzés utáni fehérje mellé kellene egy kis gyorsan felszívódó ch is.

Nem basztatásból mondom, de kicsit olvass utána a dolgoknak.

2013. márc. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet, de elméletben nem is árthat.

Mint leírták előttem izmosodni nem ettől a fehérjétől fogsz, hanem az edzéstől. Ezért a fehérjebevitel emelése csak pénzkidobás.

Egyébként bocs az offért, de a helyesírásod förtelmes, az edzés mellett szakíthatnál egy kis időt a tanulásra is.

2013. márc. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

65 kg vagy, összesen szükséges lesz kb 100g fehérjére, ha edzel keményen, és te ennek a 100gnek akarod a felét bevinni porból. Ha gyorsan akarsz fejlődni, max 30g a porból és 70g szilárd kajából, ez durván 30dkg csirkemellben van meg. Persze ahogy fejlődsz, és nő a tömeged, ezt emelni kell.

25kg-t akarsz felszedni, ahhoz meg kell 350g ch naponta.

Ha jól csinálod, a 25kgból olyan 7-8kg lesz izom, és akkor már ügyes vagy. Ha kiváló genetikával rendelkezel, akkor több, de a szálkásítás utána következik, 25kg izmot egyben felpakolni cucc nélkül esélytelen.

2013. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A második hozzászóló amúgy kinek szánta az offot? :D :$
2013. márc. 18. 13:10
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a szálkásítás a célom, hanem inkább, hogy nagy legyek, a hátam széles legyen, a karom, a vállam, meg a hasam is.
2013. márc. 18. 13:12
 6/21 A kérdező kommentje:
Erőt akarok, meg betonkemény izmokat (amit szerintem szálkás test nélkül is el lehet érni) ez a cél. :)
2013. márc. 18. 13:13
 7/21 A kérdező kommentje:
És még az lenne a kérdésem, hogy a 30 deka csirkemellett az edzés előtt vagy után fogyasszam el?
2013. márc. 18. 13:16
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha nem szálkásítasz le, úgy fogsz kinézni, mint a Michelin gumiemberke:)

Sok zsírt szedsz fel ilyenkor, mert tömegnöveléskor nem lehet pontosan belőni a mennyiséget tápanyagból. Jobb kicsit pluszban lenni, mert ha nincs elég energia az izmoknak, nem lesz növekedés, sőt.

A táplálkozásról olvass sokat, ez nem 3 mondatos téma, hogy hogy érd el a megfelelő izomzatot és erőt, erről sok szakkönyvet kell olvasni. Schwarznegger: A testépítés bibliája, minden benne van.

2013. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, hogy egy természet szerint 65 kilós embernek mennyire egészséges a 90 kilós súly. Miért nem akarsz csak normális lenni. Tudod, milyen az, hogy normális? Elárulom halkan, hogy nem az, ami a plakátokról ordít feléd.


Ha egy jó tanácsot megfogadsz, nem tömöd magad ki tudja mit tartalmazó fehérjés porokkal. Egyél normál kaját, és edz, amennyi egészséges, és érezd jól magad azokkal az egyedülálló adottságokkal, amikkel rendelkezel, és amivel senki más nem rendelkezik rajtad kívül az egész univerzumban.

2013. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nekem ilyesmi a testfelépítésem:

[link]

(hósszú felkar,hosszú alkar, széles csípő, hasonló mellizom, has, váll).

Csak én ötöd ilyen vastag sem vagyok és nagyon vékony vagyok, azért akarok egy kicsit edzeni, felmenni 80-90 kg-ra a nyáron, szeptemberig. :)

Ez a fickó amugy 121 kiló most, és 191 cm; én 67 kg körül vagyok és 180 centi magas kb. :)

2013. márc. 19. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!