Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik (később) ha egy...

Mi történik (később) ha egy LISZTÉRZÉKENY eszik néha lisztet?

Figyelt kérdés

egy barátomnál nem rég derült ki, hogy lisztérzékeny, és azt mondja néha egyik hamburgert meg péksütit mert nem bírja megállni. Én ezt nem értem mert úgyhalottam hogy nem szabad semennyit enni akinek ez a baja.

Nem lesz ebből később komolyabb baja?


2010. febr. 18. 13:00
 1/8 anonim válasza:
24%
Én is lisztérzékeny vagyok lassan6 hónapja és nagyon nehéz megállni de muszály!Még ha utána sem is fáj neki a gyomra de mivel nem tudja megemészteni a lisztes kajákat a bélrendszere és ha nem most akkor évek alatt bélrákja lehet és-gyereket sem fog tudni nemzeni!
2010. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a lisztérzékeny azért nem ehet lisztet, mert ha eszik, akkor az visszafordíthatatlan folyamatokat indít el a szervezetében. hülyeséget nem akarok írni, hogy pontosan mit. a lényeg, hogy néha se egyen lisztes dolgokat, még ha nehéz is. sajnálom őt, de te tudod jól, ne engedd, hogy egyen ilyesmit
2010. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"a bélfal nyálkahártyájában lévő bélbolyhok tönkremennek, emiatt a tápanyagok nem tudnak rendesen felszívódni"


itt a lényeg. azt hiszem elég egyértelmű, hogy miért nem szabad semennyit sem enni

2010. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


inkább belinkeltem az egész cikket

2010. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak!Teljes mértékben!Én majdnem meghaltam mire kiderítették annyira rossz volt a vérképem!
2010. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az orvosom azt mondta hogy nem ehetek 1 minimálist sem 2-3 évig,mert ha ennék akár 1 grammot is,minden visszafordulna a rossz irányba.Vagy így csinálom vagy sehogyse.

Én hallottam olyanról aki néha eszik 1 évben egyszer liszteset,de én szerintem egyáltalán nem éri meg!

Az egészség fontosabb mint pár falat hamburger

2010. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

igen. sajnos ezt komolyan kell venni. kezeletlenül akár halálos is lehet, de az a szerencse a szerencsétlenségben, ha be tartja az ember, amit az orvos mond, akkor nem lesz gond.

a neve alapján, hogy "lisztérzékeny", ártatlan betegségnek tűnik. de ez nem olyan, mint más ételallergia, hogy max. ha megeszed, kiütéses leszel és viszket, ezért kellemetlen... hanem sokkal veszélyesebb.

de azt hiszem ezt te is tudod. csak a barátodban is tudatosítsd, minél előbb. ezzel meg kell tanulnia együtt élni. és ha ez sikerül, nem kell magát korlátozottnak éreznie. ettől még ugyanúgy élhet teljes életet, boldog lehet, mint bárki más. :)

2010. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Đodóó válasza:
Én is lisztérzékeny vagyok már 8 éve és simán kibirom,hogy nem eszek semmit amit nem lehet, mert mostanra már azért elé sok helyen lehet kapni olyan kajákat, amin észre se veszed, hogy másmilyen mint a többi.. Pl valamelyik mekikbe már gluténmentes hamburgert is lehet kapni, és pesten több bolt/ étterem is van direkt lisztérzékenyeknek. És tényleg ne engedd neki hogyegyen mert komoly következményi lesznek később.. Először tényleg nehéz de ki lehet bírni!!
2016. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!