Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Menjek vele...

Mit tegyek? Menjek vele orvoshoz? Tudna rá esetleg valamilyen gyógyszert írni?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen, akármit eszek, annyi gyomorsavam van, hogy egyszerűen már elviselhetetlen. Ha bulizni megyek és alkoholt iszok, akkor is. Szódabikarbónát használok, sokszor segít, de úgy vettem észre, hogy már az sem használ annyira.
2015. ápr. 4. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, menj orvoshoz. Van erre többféle gyógyszer, elhanyagolni nem szabad a problémát, mert hosszútávon komolyabb szövődményei lehetnek.
2015. ápr. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenképp elmegyek mert nagyon kellemetlen, hányni is szoktam tőle.
2015. ápr. 4. 01:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak ma már nagyon jó úgynevezett gyomornedv ellenálló tabletták.Akkor lehet tudni pontosan melyik a legaktuálisabb neked,ha endoscopián megvizsgálnak,azaz gyomortükrözés.Nem kellemes dolog,nekem már 3x is csinálták.

Viszont az orvos lehet e vizsgálat nélkül is tud adni olyan gyógyszert ami ideig óráig megszünteti a problémáid.

Viszont előbb utóbb jönnie kell a tükrözésnek is sajnos.

2015. ápr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha érzed, hogy 'sok' gyomorsavad van, akkor általában kevés van, és nem jól reagál a tested (pl. nem zár megfelelően a nyelőcső záróizom) és emiatt érzed.


Ha elkezded gyomorsavcsökkentéssel 'kezelni', jó elhúzódó krónikus problémád következhet az elkövetkező jó sok évre.


Hát, az alkohol meg nem pont az egészséges életmód alapja, ugye gabonaevők, alkoholfogyasztók, tejfogyasztók meg nem csodálkoznak a betegségeiken, mert saját maguk idézik elő. És nyilván megéri, én is szeretek piázni de ha megbetegszem, akkor azt vállaltam ugye.


Hagyd el a divatos megbetegítő kajákat, rendbe fogsz jönni.

Esetleg gyomorsavszint növelő készítményt vegyél, ha rendben lesz a gyomorsavad, zárni fog a záróizom és nem fog panaszokat okozni.


Nézz utána mik gyengítik a záróizmok működését a gyomorban, milyen életmód, táplálkozás tényezők, gyógyszerek csökkentik, károsítják a gyomorsav termelést. Ne higgy bizonyítékok nélkül a 'sok gyomorsav' téveszmében, ez csak egy gyógyszerek eladását segítő marketing szöveg, nem létező betegség, nincs mögötte tudomány. Alacsony savszint van.

2015. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 4. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyél sok ecetes, citrusos dolgot.


Én is azt hittem sok, aztán elmentem tükrözésre, és kiderült, hogy azért jön fel, mert kevés, annyira, hogy nem lép működésbe a gyomorszáj zárómechanizmusa.


Két hónapja minden nap la. 1 citrom, éretlenebb narancs, kivi magában, vagy kifacsarva, meg kajakor savanyúság (nagyon), és azóta semmi panaszom nincs, sokkal jobb lett az emésztésem is.

2015. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!