Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomor és nyombélfekély...

Fragile33 kérdése:

Gyomor és nyombélfekély esetén mit lehet enni, illetve mi az ami kerülendő?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit az orvos mond.
2015. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyomort izgató fűszeres ételek és alkohol erősen kerülendő.
2015. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"Ulcus étrend" - ennyi szerepelt a leleten.
2015. ápr. 4. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:

A google a barátod! :


[link]

2015. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gabonákat, tejtermékeket kerüld el, az étrendedet tisztítsd le zöldségekre és húsfélékre, belsőségekre (természetesen minél tisztább forrásból).


Az emésztőrendszered regenerálása végett AIP diétába sem lenne butaság belekezdeni. Igen, autoimmun betegeknek is ez kell, valószínűleg néked is jót tenne.

2015. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hsz-hoz kapcsolódva: a zöldségfélékkel óvatosan, ugyanis a "K-betűs" zöldségeket - karalábé, karfiol, káposzta stb. - kerülni kell (annak ellenére, hogy bizonyos gyomorfekély elleni gyógyszerek hatóanyagát régebb épp a káposztából vonták ki).

(Nb.: a Krumpli ezúttal Burgonya névvel illetendő, és fogyasztható) :)

Amit viszont széles ívben kerülni kell: fűszerek (beleértve a sót is), alkohol, mindennemű szénsavas italok, különösen a kóla) és a legtöbb gyógyszer.

Valóban, amint vki megjegyezte, az emésztőrendszer viszonylag hamar regenerálódik. De ez egyúttal azt is jelenti, hogy nem a fenti (élelmi)szerek okozzák az ulcust - hiszen egy "jólnevelt" gyomor a patkószeget is megemészti -, éppen ezért, ezek megvonásával még nem fog meggyúgyulni. Ugyanis, a fekély kialakulásának a legfőbb oka a stressz ill. szorongás. És ez megmagyarázza azt is, hogy egyesek miért hozzák összefüggésbe az autoimmun betegségekkel...

Magyarán: az orvos csak visszafogni, lelassítani tudja a folyamatot, hogy egy szusszanásnyi időt adjon a szervezetnek, hogy regenerálja önmagát. De ha a kiváltó okot nem szünteted meg, akkor csak tüneti kezelés marad az egész, és alkalomadtán még erősebben visszatér. Tehát mindenekelőtt a stresszt (ill. annak kiváltó okait) kell legyűrni. Ezt néha az is nehezíti, hogy az emberben gyakran nem is tudatosul maga a feszültség, vagy elhárítja, elfojtja azt. Ha nem nagy a gond, egy kis orvosi segítség (ulcus-étrend, nyákpótló gyógyszerek stb.) elegendő ahhoz, hogy a szervezet magához térjen, de egyébként csak időhúzás, amíg a kés alá nem kerülsz.

2015. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak zöld pontot szeretnék adni Avetino válaszára, hanem külön megjegyezném mennyire hasznos, és szeretném én is megköszönni!
2015. ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Avetino válasza valóban briliáns. Mindamellett nem tudom magamban tartani, hogy a nyákpótlás "gyógyszer" nélkül, B1;B2 vitaminnal is megoldható.
2015. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szövettanból kiderült, hogy nem fekélyem van, hanem aktív gyulladásom és gombostűfejnyi szövetgöböm... :(
2015. ápr. 16. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Az emésztőrendszeri és egyéb krónikus gyulladások ma az emberiség lépfenéje.. szerintem a rák is gyulladásos alapokkal indul, legalábbis én ezt az elméletet eléggé elhiszem.


Növekvő várható élettartam, mi? :D

Aminek a nagy részét gyulladáscsökkentők és egyéb gyógyszerek fogyasztásával lehet tölteni, ez nem fejlődés, hanem piacteremtés bizonyos iparok számára.


A gyulladásra is igaz amiket eddig írtunk. Bizonyos ételekkel vigyázni, bizonyos tápanyagokkal pedig segíteni az emésztőrendszer regenerálódását, helyes bélflóra helyreállítását stb.

2015. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!