Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros-e az egészségemre ha...

Káros-e az egészségemre ha minden nap eszek tojást este?

Figyelt kérdés
rántottát.

2015. ápr. 7. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros.
2015. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg jólesik, nem.
2015. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat,csak már belém beszélik mamámék hogy a koleszterint megemeli ha minden nap azt eszem ...
2015. ápr. 7. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne használj sok zsiradékot a sütéshez.
2015. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Valoban emeli a koleszterin szintet de a hus sem egészségesebb. Attol kell hus is es tojás is.
2015. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat ,probalom

minnel kevesebb zsirral csinalni ,de ha mar itt tartunk miert nem egeszseges a hus?

2015. ápr. 7. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Igazabol rosszul fogalmaztam mert általában nem a hus a baj. De egy jo zsírban sült oldalas viszont koleszterin bomba, tul sok zsírt tartalmaz. A sertes alapjában zsírosabb, pl a csirke sokkal egészségesebb. Igaz ez engem annyira érdekel.. Serteshusit eszek serteshusival. Megis jo a verkepem minden evben.
2015. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy, inkább jót teszel vele. Kevés jobb ételt ehetsz, mint pont tojást, főleg, ha jóféle házi. Remek komplett fehérje.

Én nem spórolnék a zsiradékon se, bár persze nem mindegy, konkrétan milyen fajtát használsz.


A koleszterint egyébként a test termeli, ha jól emlékszem, sokkal nagyobb mennyisáégben, mint ami a rántottádban van, mivel szükségünk van rá. Ha viszonylag egészséges vagy e téren, a tojással bevitt koleszterin nem okoz gondot. No, ezt olvastam, én ugye nem vagyok szakértő, viszont a testem, ami elég jó jeleket ad, hogy mit egyek s mit ne, a tojással remekül elvan. Úgyhogy én legjobb képességem szerint eszek napi 4-5-öt (régen keveselltem, de elég ez, túl sok lenne a fehérje a többi forrásommal együtt s így is egyfolytában tojást veszünk, ha olyan helyen járunk és lassan külön szekrény kell tojásos dobozoknak). Én is rántottának szeretem és sosem unom meg :)

2015. ápr. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindenkinek !! :)
2015. ápr. 8. 07:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Az élelmi zsírok nem emelik a koleszterinszintet, a vérünkben nem koleszterin hanem lipoproteinek vannak, a koleszterinbomba pedig általánosságban véve kimondottan jó. A testünk úgyis szintetizálja, a vegánoké is mert alapvető fontosságú szteránvázas hormonok alapja. Úgyhogy, aki férfi és tesztoszteron, az eszik koleszterint, és egészséges tőle (ha nem eszik, akkor is lesz koleszterinje, tesztoszteronja és férfiassága. női nemi hormonokhoz is kell)
2015. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!