Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges hogy 20 kg-t...

Lehetséges hogy 20 kg-t fogyjak fél év alatt?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok es 75 kg ...az elozo két évben sok problémával kelett szembenéznem és felszedtem néhány kilót, elég sokat :/ ...nem látni rajtam hogy ennyi vagyok,mert soktól hallottam már,még az orvosom is csodálkozott. Szeretnék lemenni egyészen 55-60 kozé,de nemtudom hogy kezdjek bele. Hetente 2x van táncom ami olyan 1 órás. De azon kívul rengeteget futkározok,tornázok,focizok vagy bármien sportot csinállok.Ezért nemértem ,hogy hogyan lehet az hogy nem tudok fogyni. Ha valaki tudna a táplálkozással és a torna gyakorlatokkal vagy egyéb dolgokban segíteni nagyon orulnek :)

2015. ápr. 21. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ne várd el, hogy ennyire tempós fogyásod legyen, nem mindenkinek megy ilyen gyorsan, ha nagyon igyekszik, akkor sem.

Mivel mozogsz rendesen, az étrendeddel lehet a baj, azt kell átnézni, mi a gond vele. Jó étrenddel sem fogysz, ha túl sokat eszel.

Rengetegféleképpen lehet fogyni, így konkrét dolgokat nem írok (no meg rákeresel a fogyókúrás szekcióban s rengeteg választ kapsz, mindig megkérdezi valaki, most minek írjak ide is egy kisregényt). Illetve egyet: a legtöbbünknek jót tesz a szénhidrátcsökkentés, főleg a gyors szénhidrát minimalizálása.

2015. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges. A rengeteget mozogsz, akkor nem itt van a kutya elásva, hanem a táplálkozásod nem megfelelő, és/vagy valamilyen egészségügyi oka van.

Első és legfontosabb, fehér lisztes pékárú, sütik, édességek, cukor, üdítőitalok elhagyása. Ez önmagában pár kg minuszt szokott hozni. Ha sok tejet iszol, tejterméket, gyümölcsöt eszel, ezeket érdemes mérsékelni, vagy az így bevitt szénhidrátot kivonni a többiből, és annyival kevesebbet enni másból.

Ha ez nem elegendő, elkezdhetsz kalóriabevitelt és tápanyagokat számolni. Célozz meg mondjuk napi 150g szénhidrátot, 50 g zsírt és 100g fehérjét, ez durván 1500 kcal. Ha nem indul meg a fogyás, csökkents a szénhidráton, ha túl gyors, növelj. Heti 0,5-1 kg fogyás az ajánlott. Ha ennél kevesebb kalóriával sem fogysz, akkor lehet, hogy meg kéne vizsgáltatnod magad, nincs-e valami egészségügyi oka.

Az ételek fehérje/zsír/szénhidrát/kalória tartalmát megtalálod az interneten és a termékek csomagolásán.

2015. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!