Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen, ha nyers,...

Egészségtelen, ha nyers, (habverővel) felvert tojásfehérjét eszem?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Úgy tudom, nem jó nyersen, ellentétben a tojássárgájával. Már nem tudom, miért (nem a szalmonella miatt, az a sárgájára is vonatkozna). Különösebben ugyan nem aggódnék, de kerülném a nyers tojáshab evését. Beteszem a mikróba (ami egyesek szerint szintén egészségtelen), forró kávéba keverem, ilyen esetekben fogyasztom nagyritkán nyersen.

Nem tudom, a tojást evő állatoknak miért jó s nekünk miért nem, lehet, hogy annyira nem vészes, de ha megtehetjük, hogy jobbá tesszük, akkor miért ne?

2015. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább főzd meg a tojást. Vagy csinálj egy vitaminbomba turmixot, és abba üthetsz egy nyers tojást. Például banánturmix: 1 banán hámozva, 1 egész nyers tojás, 2,5 dl tej, 1 kávéskanál cukor. Az egészet turmixold össze 30 másodpercig, és kész.
2015. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit mondanak, akkor a nyers fehérje rosszabbul hasznosul, és gátolja bizonyos tápanyagok és vitaminok felszívódását. Emellett van rá esély, hogy szalmonella fertőzött tojást fogsz ki, ami azért elég veszélyes nyavalya.
2015. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam hogy kb minden 10.000-40.000. tojásból egy fertőzőtt. Egy ember 70 év alatt kb 25.000 napot él. Ha minden nap megennél egy nyers tojást egész életedben, na akkor jó eséllyel kapnál el egyszer szalmonellát, legalábbis tojástól. (nem jól átsült csirkehústól sokkal nagyobb eséllyed lenne rá)
2015. ápr. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A Tengerész ***** válasza:
64%
Nem.
2015. ápr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A tojásfehérje avidint tartalmaz. Ez a fehérje annyira köti a biotint (B7 vitamint), hogy többek között immunhisztokémiai technikában is használják biotinhoz kötött festékek összegyűjtésére. (ABC-IHC [link]


Ha sokat eszel(napi 3-4 nyers tojás) vitaminhiányos leszel.

Hőkezeléssel inaktiválódik, főzve sima fehérjeként megemészted.

2015. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 id. Géber Péter ***** válasza:
Egészségtelen és szalmonellaveszélyes!
2015. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ízlés kérdése. Én személy szerint gusztustalannak tartom, minden tudományos magyarázat nélkül.
2015. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!