Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha magas az LDL koleszterinszi...

Ha magas az LDL koleszterinszintem inkább ne egyek gyakran tojást? (24/N)

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy mitől magas, mert húst és zsíros ételeket nem eszem egyáltalán, mert nem kívánom.

Mennyire kell komolyan venni a tojássárgájában lévő magas koleszterint?

Nem vagyok nagy tojásevő sem, csak néha eszem rántottát (azt sem nehezen elkészítve, csak vékonyan megkent olívaolajos serpenyőben sütve és ennyi a hozzáadott zsiradék, hogy ne égjen le) meg ha sütitésztában van.



2015. ápr. 29. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a koleszterni nem az elfogyasztott ételektöl fütgg, tehát ha több tojást eszel nem lesz magasabb.

Másrészt a koleszterint a szervezet saja´t amga termeli és a zsíremésztésben (is) játszana szerepet. Ha nagyon kevés zsírt fogyasztasz, akkor éppen azért lesz magas a koleszterin, mert termelödik de nem használódik fel.

2015. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Miért magas? Mert a tested ennyit állít elő.


Miért állít elő ennyit? Ki tudja. Baj ez? Ki tudja. Ha baj a sok LDL, akkor az attól is lehet, hogy nem eszel húst és zsíros ételeket, viszont gyulladásfokozó ételeket és sok szénhidrátot meg talán igen.


Én állandóan zsírt eszem, na persze nem rám alapozták azokat a vizsgálatokat (de alapozhatnák rám is) amik megmutatják, hogy az élelmi zsírokkal bevitt koleszterol nem emeli a saját vérszintünket (magas) szintre. Ha többet eszünk, kevesebbet gyártunk.

2015. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire kell komolyan venni a tojássárgájában lévő magas koleszterint?"

Kérdezd meg Evolúció bácsit, hogy az élet bölcsőjét (tojás) miért tömte tele a "gyilkos" koleszterinnel. Szerencsére egyre többen veszik észre ezt a baromi nagy átverést, így a gyógyszergyáraknak hamarosan valami más közellenséget kell kreálniuk, ami ellen életfogytig tömhetik belénk a szaraikat.

2015. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én napi három tojást benyomok, de a vérzsírszintem évek óta alacsony.
2015. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó, én meg már mióta tartózkodom a tojástól, a zsíros tejtermékektől és úgy általában minden zsírdús dologtól és mégis magas
2015. júl. 5. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:
tehát nincs összefüggés.
2015. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

És ezt már évekkel, évtizedekkel korábban megmondhatták volna Neked, nincs összefüggés..


Én évekkel ezelőtt leírtam már sokaknak (nyilván kaptam is lehülyézést) de egy lelkiismeretes orvos meg évtizedekkel korábban is tájékoztathatta az embereket.


Csak az említett, értelmes információk nemigen terjednek jól. De mégis tök jó hogy van szabad internet.. különben még én sem tudnék bizonyos információkat.

2015. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!