Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Na most akkor a húsevő táplálk...

Na most akkor a húsevő táplálkozás az szükséges, vagy egyenesen káros?

Figyelt kérdés
Egyébként moláris érvekre is kiváncsi vagyok, nem feltétlenül csak dietetikus szemmel vizsgálom a kérdést.

2015. máj. 1. 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne káros? Ha sportsz nem is értem, hogy bírod a húsmentes étkezést.
2015. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem egyik sem. A minőségi hús teljesen jó étel, az átlagember sokkal rosszabbakat eszik, glutént meg cukrot meg tejet.

De hús nélkül is remekül meg lehet lenni (állítólag van, aki nem bírja, nem tudom, ez érdekes testműködés vagy eltolt valamit).


Mivel én szeretem némely húst (lazac és disznó, de egyikből sem a színhús, az túl száraz nekem. természetesen csirkemellet nem ennék semmiképp), de roppantul irritálna, ha minden héten ennem kellene, hozzám a húsmentes étkezés áll közelebb (elég sok évig voltam vega) s nagy különbséget teszek a szokásos és a jóféle házi hús között (a lazac érdekes dolog, mert az tenyésztve is finom, a halak ilyenek).

De OK, ha valaki sosem eszik húst (a vegánokkal sincs bajom, ha tudják, mit csinálnak és nincsenek oda maguktól. sőt, kedvelem a normálisakat és szívesen használok vegán recepteket), s bizonyos szempontokból bele lehet kötni, ez egyéni megítélés kérdése, de egészség szempontjából teljesen OK a sok hús evése is, már ha nem szinte csupa fehérjén él az ember, mert az egészségtelen.

80/10/10 nyersvegán vagy csak állati terméket evő, rost- és szinte szénhidrátmentes életmódú zerocarber, én aztán nem kötök bele egyikbe sem, inkább érdeklődve tanulmányozom, mit bír az emberi test.

A kizárólagos gyümölcsevést tartom rossznak, egyes rokonainknak megy, de az ember nem ilyen.

2015. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Apró kiegészítés, a házi mellett a vadat is írhattam volna, lazacnál ugye az az értelmes alternatíva :) Visszaolvasva fura volt, de miért is olvasnám el elküldés előtt...
2015. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt akartad írni, hogy ha "sportolsz?". Nem sportolok, bár több vega sportoló is van, hallottál már róluk? És vega tudósokról? (pl.: Einstein) És arról, hogy több millió ember van a világon, akik köszönik szépen, egészségesek vegetáriánusan is? Miért lenne egészségügyi problémája annak, aki vega? Mik az érveid? Ha a fehérjék pótlásának problematikája, akkor tudd, hogy a gabonafélékben, a babban, és a szójában is sok fehérje van (csak hogy párat említsek, de ott van még a brokkoli stb.), a csicseriborsóban pedig sokkal több, mint a húsban. Ha valaki tejtermékeket is fogyaszt (tehát lakto vega) akkor aztán tényleg nincs heje annak a kérdésnek, hogy honnan pótol az ember fehérjét? De ha vannak más érveid, nagyon kíváncsian meghallgatom őket.
2015. máj. 1. 15:55
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Elvileg akik húsmentesen étkeznek, azok egészségesebbek. Sőt, a húsmentes élet igenis egészséges. Ja, és a vegák tovább élnek, mint azok, akik fogyasztanak húst! :)
2015. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló: miért egészséges a vad/házi állat húsa, szemben a húsipari vállalatok termékeivel? Mi okozza a különbséget? Ez a különbség nem mutatkozik-e meg az otthon termelt zöldségek/gabonák/gyümölcsök és a multis, csomagolt, műanyag izék között?
2015. máj. 1. 16:05
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló: miért egészségesebb a vega étrend a húsevőnél? A vegák általában nagyon odafigyelnek az egészségükre, sportolnak, nem dohányoznak/iszogatnak - ennek is betudható a magasabb állatéletkoruk, ezért ez nem olyan erős érv.
2015. máj. 1. 16:07
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Az ember mindenevő, a legegyszerűbben tartható diéta valóban az, ha mindenből eszik is egy kicsit.

A vega életmód abban az esetben egészséges, ha jól megvan tervezve az étrend és minden szükséges vitamint és nyomelemet megkap a szervezet. Elég könnyen ellehet rontani és ugyanúgy egészségügyi problémákat okozhat mint a túlzott húsfogyasztás.

Kijelenteni, hogy mindenképpen jobb mint az alkalomkénti vagy rendszeres de mérsékletes húsfogyasztás csöppet badarság.


Nekem semelyik életmóddal nincs problémám, én szeretem a húst de az sem zavar ha más csak zöldséget eszik. Csak ne akarja rám erőltetni az étkezési szokásait és legyen azzal tisztában, hogy az ő életmódjának is vannak árnyoldalai.

2015. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a kérdésnek az volt a célja, hogy a húsevőket támadd? Mert annyira véded azokat akik nem esznek húst. Egyébként Hitler is vega volt, attól még egy aljas mocsadék és szépen eltörölt pármillió embert a föld színéről.
2015. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem feltétlenül az egészségességre gondolok a házinál és vadnál, bár gondolom, az jó, ha nem tömik hormonokkal, nem kis ketrecekben tartják őket meg ilyenek. De ízre egészen más a dolog (a termelői húsok jelentős része és a bolti kifejezetten ízetlen számomra, de egy igazán jó disznótoros fantasztikus... bár megvagyok anélkül is és nagyon szeretem az olyan szimpatikus, játékos és intelligens lényeket, mint a disznók) és bár van, aki szerint a tenyésztett állat megevése humánusabb, az arra van, a vad pedig szabad lény, én pont úgy gondolom, hogy a vad legalább rendesen élt egy ideig, ölni pedig évmilliók óta eléggé természetes e bolygón, az ipari állattenyésztés már más dolog.


Arra, hogy a vegák vagy vegánok jobban táplálkoznak:

Nem hiszem, hogy a húsevés számít itt. A mezei, simán valamit íz vagy megszokás, de inkább ár és kényelem alapján a szájába tömő emberke nem szokott vega lenni (lehet, ha nagyon utálja a húst, de nem ez a jellemző). Sok ember, aki elhagyja a húst, tudatosabban táplálkozik, igényesebb, még az is lehet, hogy átlagosan gazdagabb, a nagyon szegények néha örülnek, ha jut ételre... Aki odafigyel a táplálkozásra és az egészségére, az átlagosan jobban táplálkozik, ez elég logikus (nem feltétlenül, hisz közel sem mindenki tudja, mi egészséges és mi nem. elég homályos téma ez).

S a hús csak egyetlen faktor... Nagyon mellé lehet nyúlni, ha pont ezt a fontos fehérjeforrást hagyjuk el. Nyilván marad elég, de aki egyszerűen hús helyett tésztát kezd el enni, no, az nem annyira szerencsés.

Akinek van fogalma a teste igényeiről vagy csak egyszerűen jó az ízlése (:D), annak igazán nem lesz baja attól, hogy nem eszik húst, a fehérjeigényt túl könnyű túlszárnyalni más állati termékekkel s a növényekkel... Direkt jó, hogy nem eszem húst, mert még fogyáskor is túlmennék a maximális fehérjekeretemen, bár az én étrendem speckó, ahol ellenjavallt az igazán sok fehérje, de többnyire másnak sem muszáj olyan nagyon sokat ennie belőle, mint egyes testépítők és fogyózók gondolják. Vegánként már más, ott már oda kell figyelni, de sport mellett is megoldható a fehérjebevitel, por nélkül is. Sőt, ha a sport miatt igen sok plusz kalória kell, könnyebb is bevinni, mint egy picit evő valakinek.

2015. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!