Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Na most akkor a húsevő táplálk...

Na most akkor a húsevő táplálkozás az szükséges, vagy egyenesen káros?

Figyelt kérdés
Egyébként moláris érvekre is kiváncsi vagyok, nem feltétlenül csak dietetikus szemmel vizsgálom a kérdést.

2015. máj. 1. 15:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

A növényekre nem válaszoltam. Nos, nyilván jobb lenne valami bio, egy olyan helyről, ahol a föld eredeti gazdagságában van jelen... De sajna túl modern világban élünk. Valamennyit meg tudunk tenni, de ennyi. A bolti zöldség is zöldség, olyan, amilyen. Ízben a legtöbbel nincs olyan baj, mint a húsokkal, a bolti (normál, még csak nem is bio) zöldségek számomra messze ízesebbek a bolti (nagyüzemi) húsoknál. Van azért kivétel, a paradicsom elég hervasztó a boltból, a kertemben, a kegyetlenül gyenge földben bezzeg ízesek teremnek.

Gyümölcsből tipikusan elég jók a boltik.

Valamit enni kell, ha bolti zöldség is, ízre nekem megfelel, ennyi. Ha tudnék, vennék jobb helyről, pár dolgot termesztek, jelenleg erre vagyok képes. Ha igyekszem egészségesen élni s ez a gyenge pont, még mindig jobb, mint amit az átlag csinál, szerintem.

2015. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
Pontozzatok még lentebb..........ha tudtok! ;)
2015. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tájanként is változó az ember étkezése. Eredetileg. Ma már a tévé és egyebek mindenféle hóbortot beadagolnak bárkinek. Egy eszkimó aligha volna el egy kis répasalin, persze a semmit nem dolgozó, sportoló városi tinédzser elvan ezen nulla izomzattal. Ha bányász vagy vagy bármi nehéz izommunkát végzel, nem elég reggelire a kornfléx... A különböző táplálkozási hóbortok azóta kelendőek, mióta az emberek egy része nem dolgozik (fizikai munkát nem végez) így majdnem mindegy hogy van e izomereje-izomzata vagy nincs.

A régi, valódi világban azt ették az adott tájon ami épp ott termett, vagy élt. Nem vitte a 24 tonnás Chiléből Svájcba az élelmiszart... A zöldségnek látszó dolgokat, s egyebeket...

2015. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Moláris érvek? 6*10^23 meg minden?


Nem tűnik egészségtelennek a húsevő táplálkozás, kivéve amikor egészségtelen húsból egészségtelen mennyiséget egészségtelenül hosszú időn át eszik az erre érzékeny ember.


Dietetikus szemmel semmilyen kérdést nem vizsgálnék, mert a dietetikus képzés során a legtöbb hallgató látásmódját erősen beszűkítik.


Objektíven: lehet élni, sőt egészségesnek is lenni hús nélkül, vagy akár állati fehérjék nélkül.


Másfelől könnyen hasznosítható tápanyagokhoz is lehet jutni húsokból.


Illetve le lett írva egy rész, fehérjeforrásnak lettek említve gabonák, hüvelyesek. Nos, részemről nem. Megölök egy állatot, hogy elfogyasszam, de nem viszek be gabonákból fehérjét, legalábbis semmiképp sem heti rendszerességgel. Ha a minimális fehérjebevitel környékét célzom meg, akkor azt állati forrásból (+amennyi zöldségekben van).


Ilyen glutén meg egyéb növényi hulladék egészségügyi szempontból kerülendő. Persze ahol háború van és éhezés, ahol nincs lehetőség állattartásra vagy hús tárolására (hűtőlánc, tartósítás) ott más a helyzet. Ahhoz is lehet alkalmazkodni, jobb híján.

2015. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyébként kemény fizikai munka is űzhető növényi étrenden. Nem kell hozzá hús.


Sok szénhidrát is energiát ad (pl. gabonákból), vagy növényi zsír, akik inkább zsírdúsan táplálkoznak (pl. kókusz).


De ettől még sokan tapasztalják, hogy a változatos aminosavprofilú állati belsőségek, a kötőszöveti, strukturális fehérjék (kollagén) fogyasztása pozitív eredményekkel jár. És aki így tapasztalja és szereti, nyilván fogyasztani is próbálja, számára nyilván egészséges.

2015. máj. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Morálist akartam írni... na mindegy, fárat voltam (mindig ezzel magyarázkodom, amikor hülyeséget mondok/írok).


Érdekes, mennyire változó a vélemény az egészséges táplálkozással kapcsoatban. Na ja, aki csak tészát eszik, az nyilván nem elégséges, de asszem sokkal könnyebb működőképes vega étrendet összeállítani, mint amennyire paráznak attól bizonyos húsevők.


Amúgy nem értem, hogy mi az a vád, hogy annyira avegákat védem, amikor pár kommentel előtte javítottam ki egy vegát, hogy gyenge érvet hozott fel... persze, amúgy én vega vagyok, de a célom nem a húsevés támadása (pláne nem a húsevők támadása!) volt a kérdéssel, hanem akkor már inkább a vegetarianizmus védése. De hogy Hitlerenk mi köze ahhoz, hogy akkor most egészséges-e a húsevés, vagy sem..? Hmm, csak nem a vegákat támadod?


Köszönöm a válaszokat! Sok hasznos dolgot mondtatok! További kellemes táplálkozást! :)

2015. máj. 4. 11:46
 17/18 anonim ***** válasza:

Hitlernek mi köze?

A náci kártya. Az nagyon fontos, mindig. És várjatok, Hitler levegőt lélegzett. Gyanúsak vagytok nekem! Mindenki! Még én is.

2015. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az ember alapvetően mértékkel fogyasztott vegyes táplálkozásra született..
2015. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!