Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másképp raktározza a szervezet...

Másképp raktározza a szervezet a zsírt, ha egy nap 1x-2x eszik csak az ember, mintha napi 5x (ugyanazt az adagot elosztva)?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

-ha egyszer egy nap viszel be ezer kalóriát,az is ezer kalória,meg ha 5 X 200-at eszel,az is 1000 kalória ,

-de nem igazán világos,hogy miért kérdezed meg ezt ,talán fogyás céljából e

2015. máj. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Egy étkezésnek hormonális hatása van, például inzulinválaszt vált ki. Egész nap van ez a hatás, vagy csak napi egyszer, nem mindegy.
2015. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy étkezz, ahogy jól esik. Ha napi kétszer esik jól enned, mert kétszer vagy éhes, és akkor eszel egy jó nagyot, akkor tégy úgy. Ha sokszor vagy éhes, és hamar tele leszel, akkor meg csináld elosztva. Ne egyél, ha nem vagy éhes, és ne koplalj, ha éhes vagy. A szervezetedre hallgass.

És ha netán azt mondaná, hogy szükséged van egy tábla csokira demostazonnal, akkor egyél valami gyümölcsöt és ne egy tábla csokit. :D

2015. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ami az inzulinválaszt illeti, egyszerre a sok étel nyilván nagyobbat produkál, mint a kevesebb adagok, így abban sem lesz akkora különbség, azt hiszem, bár bizonyára nem egyforma a két eset, de az inzulin kérdése amúgyis elég összetett, kicsit sem mindegy, mikor, milyen, mennyi szénhidrátot eszünk. Én leegyszerűsítettem a dolgokat, a kalóriabevitelem zöme zsír :D

S úgy eszem, ahogy nekem jó és kényelmes.

Mivel nem eszem kalóriatöbbletben, nem raktároz a testem zsírt, inkább fordítva.

Inkább az összetételről gondolnám, hogy bekavar a raktározás kérdésében, bár akkor is a kalóriadeficit vagy annak hiánya dönt arról, hogy fogy vagy hízik az ember. Viszont az egészség szempontjából nagyon fontos, mit, mennyit eszünk.

2015. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: Ha valaki csokit kíván, nem jó neki a gyümölcs. Legalábbis nagyon sokunknak nem, teljesen más a dolog, a gyümölcstől sokan csak megéheznek. A csoki inkább laktat, elvégre zsíros, ha cukros is s teljesen más élményt ad. Ha nincs is rá szüksége a testnek. Ahogy tudtommal a gyümölcsre sem.

Sokak szerint gyümölcs formájában is felesleges a cukor, az még a glikogénraktárakat se tudja úgy tölteni, bár az inzulint sem dobja meg úgy (mivel fruktóz és glükóz is van benne).

2015. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!