Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik akkor, ha valaki,...

Mi történik akkor, ha valaki, akinek kivették a gyomrát, pépes kaja helyett egyszer csak magába töm egy csomó nehéz ételt, jobbára rágás nélkül?

Figyelt kérdés
Bocsánat a hülye kérdésért. :) Fogalmam sincs, mi lesz, és a könyvemhez kellene. Úgy gondolom, kihányni nem tudja, mert ugye nincs gyomra, ami begörcsöljön.
2010. febr. 23. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem csinál ilyet
2010. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, épeszű ember nem is, de mint mondtam, ez egy könyvben lesz, és az illető nem egészen komplett, elborul az agya.
2010. febr. 23. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Könyvet írsz? Akkor illene utána olvasnod szakmai oldalakon, hogy hiteles, és hihető legyen a történeted
2010. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kerestem már, de ilyenről, hogy akkor mi történik, nem esik szó sehol.
2010. febr. 23. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor keress fel egy dokit, és kérdezd meg.

Szerintem emésztési problémái lesznek, de hányni öklendezni nem fog, hiszen nincs gyomra

2010. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Teljes gyomor eltávolításról még nem hallottam, max részlegesről. Ha nem lenne gyomor, akkor közvetlenül a nyelőcsövet a vékonybélbe kellene csatlakoztatni. Dömping szindróma tuti lenne, hányás + hasmenés. Persze, véleményem szerint, ha az egész gyomrot eltávolítják, akkor orális táplálás helyet inkább PEJ-t készítenek, azzal táplálják a beteget. Már, ha van teljes gyomor eltávolítás, szerintem nincs... Nézz utána: Billroth 1, és 2-es műtét! Ha találsz valami ellenkezőt, akkor kérlek jelezd, mert engem is érdekelne! Minden Jót!


z

2010. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előfordul teljes gyomoreltávolítás is

Kezelés


A gyomorrák stádiumának pontos meghatározása nem csak a betegség várható lefolyása szempontjából fontos, hanem a terápia módszerének megválasztása miatt is. A kezelésben főként sebészeti és kemoterápiás módszereket alkalmaznak.


A gyomor sebészeti eltávolítása ( gastrectomia ) melletti döntés a beteg általános egészségi és tápláltsági állapotától és a daganat műtét előtti stádiumától függ. Ha helyi terjedésre és áttétképződésre utaló jel nincs, a gyomor egy részének a sebészeti eltávolítása gyógyító beavatkozás lehet. Amennyiben az lehetséges, a gyomornak csak a tumorral behálózott részét távolítják el, ám előfordul a teljes gyomoreltávolítás (gastrectomia) is.

2010. febr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelige :

Táplálkozás gyomor nélkül (jelige: segítség)


Kérdés :

Férjemet másfél éve műtötték gyomordaganattal. Teljes gyomoreltávolításra került sor. Kemoterápiát, egyéb kezeléseket a műtét után nem kapott, egy évig nem is volt semmi gond. A laboreredményei, CT-vizsgálatok, nyelőcsőtükrözés eredményei is mind a mai napig jók.


Az a problémánk viszont, hogy most már szinte semmi nem marad meg benne. Minden étkezés, illetve falat után már visszajön az étel, helyesebben nem is az étel, hanem valami savas-nyálkás vízszerű anyag. Egész nap szinte semmit nem bír enni és inni, mert minden egyes alkalommal hányás a vége. Ennek ellenére fizikailag jól van, dolgozik, irodai munkát végez és a kertben is tevékenykedik.


Kérdésünkre azt mondták, hogy ez a műtét következménye, ezzel így kell élni. Már nagyon sokat fogyott, és nagyon aggódunk, mert nem tudom természetes dolgonak venni ezt az állapotot. Attól félek, egyszer elfogy teljesen. Már mindenféle étrenddel próbálkoztunk.


Szeretném válaszukat, hogy mit csináljunk? Hová forduljunk? Vagy ennek valóban így kell lennie?


Válasz :

Amennyiben a műtétet követő egy évben nem okozott panaszt a táplálkozási zavar, illetve a fogyás, akkor az Ön által leírt klinikai tünetek alapján valamilyen szűkület kialakulásának lehetősége merül fel, amelyet endoscopos vizsgálattal lehetne elsősorban megvizsgálni. A kalóriabevitel emelésére lehetőség van úgy is, hogy receptre felírható, folyékony, magas tápanyag- és fehérjetartalmú tápszereket fogyaszt a férje, amelyek többségét az onkológus emelt térítés mellett írhatja fel receptre.

2010. febr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!