Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon szeretem az erős...

Nagyon szeretem az erős ételeket, (Szerintem annyira, hogy már túlzás). Lehet valami komolyabb bajom hosszútávon?

Figyelt kérdés
A chilis ételekért élek-halok, meg mindenért ami csípős. Mindent, amit csak lehet extra erősen kérek étteremben is. A hegyes erős paprika számomra enyhe kategória, az Erős Pistát kanalazom szinte, és úgy kívánom, hogy befalnék magában egy üveggel. A családom szerint ez már nem normális. De úgy érzem nem csupán kívánom, követeli a szervezetem is! Ez függőség lenne? Hozzáteszem, a nyers chili paprikát, vagy ecetes jalapeno-t is imádom. Lehet valami bajom, ha mindennap eszem ilyeneket?
2015. máj. 10. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Hát elég keményen nyírod magad,nagy esélyed van a gyomorfekélyre.
2015. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenkezőleg tudom, nem okoz fekélyt, de nyilván amit leírsz, az rettentő sok. Kapszaicin-függő lehetsz, amit azért érdemes megszüntetni, mert ennyi kapszaicin már irritálhatja a bélnyálkahártyád.
2015. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbálom limitálni a fogyasztását,ahogy bírom, de egyszerűen a legtöbb ételhez kívánom az erőset. A leveshez, pörkölthöz, szendvicshez, salátához, de még egy bolognai spagettihez is keverem magamnak az Erős Pistát, vagy szeletelem az erős paprikát!:S És ahogy ezt most leírtam, összefutott a nyál a számban.:D Amúgy se hasmenésem, se egyéb emésztési problémám nincs feltehetően eddig, pedig 12 éves korom óta ilyen vagyok. (igaz, csak 21 vagyok). A párom és a szüleim szerint kicsit sovány vagyok, és szerintük azért, mert tönkreteszem magam a csípőssel. Pedig nem ez az oka szerintem.
2015. máj. 12. 01:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Dettó, én s mindenbe teszek, ami elbírja. De leszrom, így is épp elég bajom van, ezt ne kelljen már megvonnom magamtól.
2015. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, egyetértek. Annyi mindent mondanak, hogy ne fogyassza az ember, mert egészségtelen, hogy lassan már levegőt se vehetnénk tényleg. Ennyi öröm járhat büntetlenül, ha más egyéb káros szokásom (a klasszikus értelemben) nincsen.
2015. máj. 13. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!