Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert kell ennyi Vitamin?...

Miert kell ennyi Vitamin? Csak, mert regen sem ettek az emberek, mindennap A-tol Z-ig mindent.

Figyelt kérdés

2015. márc. 24. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert például 50 évvel ezelőtt még volt az élelmiszerekben és a gyümölcsökben megfelelő mennyiségű tápanyag! Sajnos most már csak vegyszerek, növényvédő szerek, különböző adalékanyagok, kőolajszármazékok... A tápanyag értékük kb. 20-30 százaléka az akkorinak... Tehát, ha az élelmiszerekből nem tudjuk magunkhoz venni azokat az anyagokat, amikre a szervezetünknek szüksége van, akkor kénytelenek vagyunk a táplálék-kiegészítőkhöz nyúlni!
2015. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt ertem, amit irtal, de regen sem ettek mindennap minden vitamint. Azt is hallottam hogy az nem is jo...hisz egy nap eszel mondjuk spenotot tojassal, masnap halat rizzsel... es ezt regen is igy ettek... amugy regen a hagyma meg a szalonna ment egy vekni kennyerrel... es azzal kapaltak...
2015. márc. 24. 21:02
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem is kell külön vitamint enni. A mesterséges, és izoláltan bevitt vitaminok okozhatnak problémát, és nemigen védenek meg a betegségektől, sőt...Cordain írt erről nemrég. Van magyar fordítása is, elég tanulságos: [link]
2015. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
De régen nem arról szólt az élelmiszeripar, hogy tartósítószerekkel rakják tele azokat! manapság sok ember eszi a halolaj kapszulákat és azt hiszik, hogy húú de egészségesek, mert omega 3-hoz jut a szervezetük..Közben a hal agyából nyerik ki az olajat..és ugye nem tudnak halakat hidegen sajtolni, tehát hőkezeléssel, aztán a benne lévő nehézfémeket még vegyi úton is tisztítják...Na akkor most ugye már mindenki el tudja képzelni, hogy nem azt kapja, amire számít; sőőt a sejteket szépen körülveszi ez a "rossz" zsír, amiknek csökken az oxigénfelvételük...ha az csökken, akkor tökéletlenné válik a sejtben történő égési folyamat..Mivel a szervezet nem képes több oxigénnel ellátni, ezért hogy ne képződjön széndioxid helyett, szénmonoxid, ezért csökkenti az inzulin termelést a szervezet..Egyszóval nagyon rosszat teszünk magunkkal, pedig nagyon jót akarunk..
2015. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert azzal a mesével etetik az embereket, hogy már nincs annyi vitamin a táplálékokban, mint régen, és így el lehet adni a sok méregdrága gyógyszert.

Én soha nem szedek semmilyen vitamint, viszont eszem sok zöldséget, gyümölcsöt, mézet méhpempőt, olajos magvakat, és teljesen jó volt a vérképem, semmilyen vitaminból nincs hiányom.

2015. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszban van némi képzavar, innen aztán borul is az "elmélet". Menjünk szépen sorjában:

Régen az emberek azért sem szedtek vitamint, mert egyrészt nem is nagyon volt, másrészt akkor kevésbé is lett volna rá szükség. Ma már egy megtermelt zöldség vitamin és tápanyag tartalma csupán töredéke a pár évtizeddel ezelőttinek. Lehet ezt mesének titulálni, de a vegyészet régi tudományág és az eredmények összevethetők. Régen az emberek ettek zöldségeket, gyümölcsöket, amelyek jó termőtalajon nevelkedtek, nem volt génmanipuláció, nem vegyszerezték agyon, stb. Az emberek többsége a napon dolgozott (d vitamin) és nem a szobában rohadt az internet előtt. A kenyérben az volt, aminek benne kellett lennie, nem volt teleb..va térfogatnövelő szarokkal, meg mindenféle adalékkal, ahogy a legtöbb élelmiszer is maximum sütés-főzésen esett át, de nem finomították és adalékolták a végletekig. A gyerekek nem csokin, meg nutellán, meg tejszeleten, meg hasonló szarokon nevelkedtek, amikről ma a hülye reklámok akarják bemagyarázni, hogy na enélkül aztán a gyerek sosem lesz életerős felnőtt, hanem minőségi élelmiszereken. Igen, még a szegények is, mert lehet, hogy nekik csak tej, meg kenyér jutott, de még az is minőségibb volt, mint ma. Tehát eleve sokkal több vitamint vittek be a normális táplálkozással. Itt jegyzem meg, hogy már akkor is megfigyelhető volt a különbség a szegényebbek és a jobb módúak esetében, hogy kik, milyen százalékban betegedtek meg inkább és melyik társadalmi rétegnél fordult elő gyakrabban, hogy a gyerek valamilyen rendellenességgel született. Érdemes volna kicsit tájékozódni e témakörben! Czeizel prof több előadásában is értekezett erről.

A másik: a szintetikus vitaminok kémiai képlete megegyezik természetes vitaminokéval, tehát a "szintetikus vitamin ártalmas, sőt, egyenesen rákot okoz" kezdetű agyrohamok legfeljebb arra elegendők, hogy az ember elnyomjon egy diszkrét mosolyt. Betegséget a vitaminok hiánya idéz elő. Félre kell tenni egy órácskára az ostoba előítéleteket és el kell olvasni pl Dr LEnkei Gábor: Cenzúrázott egészség című könyvét. A könyv végében ott vannak a források, amelyekre hivatkozik a könyvben. Aki a magyaron kívül más nyelvet is beszél, sok kutatás eredetijét is megtalálhatja, elolvashatja. Nem újkeletű a kérdéskör és rengeteg eset támasztja alá, hogy megfelelő vitaminmennyiség bevitele mellett a betegség elmúlt, illetve ki sem alakult. Az egész gyógyszeripar arra épült, hogy a betegség tüneteit nyomják el, pedig legtöbb esetben az ki sem alakulna, ha elegendő vitamint szednénk. Hogy az egészségesnek hitt táplálkozás ezt a feladatot ma már mennyire nem képes ellátni, erről fentebb már írtam. Ma egy rakás olyan szarral mérgeznek minket, amikről eleink nem is hallottak még, mert nem volt. Ez csak tovább rontja az amúgy sem rózsás mai képet. Meg kell nézni, hogy festettek huszonévesen nagyapáink, aztán meg kell nézni, hogy festenek a mai huszonévesek. Akkor szinte nem volt, aki alkalmatlan lett volna katonának, ma meg alig van, aki alkalmas lenne, ha lenne még sorkatonaság. Nem volt ennyi gyenge idegrendszerű, satnya, életképtelen suttyó, mint ma. A kivételektől bocs!

És akkor most kanyarodjunk vissza az előttem válaszolóhoz: azt mondja, azzal etetik ma az embereket, hogy nincs annyi vitamin az ételekben és így el lehet adni a sok gyógyszert. Tisztázzunk valamit: a vitamin nem gyógyszer, a gyógyszer nem vitamin. Amit leírtál, azt bár nem így szántad, de tulajdonképpen igaz. Hiszen ma tényleg nem elég gazdag sem vitaminban, sem tápanyagban az, amit megeszünk, ami hiánybetegséget okoz és valóban el lehet adni gyógyszereket. És ha megnézed, ez is történik. Rengeteg a szorongásos "betegség" ma, pedig a zöme megelőzhető, illetve megszüntethető lenne elegendő mennyiségű magnézium és B1 és B6 vitamin bevitelével. De nem, irány a pszichiáter, aztán a szerencsétlen pillanatok alatt a xanaxon találja magát és szedheti élete végéig, mert arról lejönni szinte lehetetlen. NA, ott már tényleg betegségről beszélhetünk, mert az a szar úgy hazavágja a szervezetet, hogy ha valaki abba akarja hagyni, az agresszív lesz, megnő az öngyilkossági hajlama, megnő az esélye a hirtelen szívmegállásnak és még hasonló finomságok. Tehát akit le akarnak hozni róla, annak először felezik az adagját, majd KAP EGY MÁSIK GYÓGYSZERT, AMIT SZINTÉN SZED MÉG ÉVEKIG, aztán mire lejön a szerről, már totál tönkre is ment mindene, amire aztán szedhet más gyógyszereket. Csak egy példa: nálam pár éve magas vérnyomást diagnosztizáltak. El kellett kezdenem gyógyszert szedni. Együtt kellett volna ezzel élnem, életem végéig szedhettem volna azt a szart. Ebbe valahogy nem tudtam beletörődni és elkezdtem a témakörben kutakodni. Ma ott tartok, hogy hat éve szedek vitaminokat, (nem reklámozom, de nem a gyógyszertári, semmire sem elég készítményeket) és valami hihetetlenül jó a közérzetem. Ja és öt éve nem szedek gyógyszert, a vérnyomásomat pedig rendszeresen ellenőrzöm és hibátlan! Hát, tudod, akkor inkább erre költök havonta, mint arra, hogy gyógyszereket szedjek és közben szépen leépüljek. Azóta megszűnt a régebben gyakori fejfájásom is.

2015. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Régen nem ettek C-vitamint, azt sem tudták, hogy létezik. Amikor nem jutottak zöldséghez, akkor megbetegedtek. Ma már semmiben sincs annyi vitamin, hogy elegendő legyen, iparszerű lett a mezőgazdaság, lecsökkent a tápérték.
2015. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Akkor a kételkedőknek megmutatom, hogy hol nézhetik meg a tápanyagokban történt csökkenést:

A Gödöllői Agrártudományi Egyetem vizsgálati eredményei 1966 ... (google)

2015. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Én azt nem értem,hogy ha ennyire megy a para,hogy már nem elegendőek a zöldségek meg a gyümölcsök,hogy lehet az,hogy nekem is tökéletes a vérképem vitamintabletták nélkül,remekül érzem magam,emellett rendszeresen végzek súlyzós edzést?

Nekem sántít ez az egész,akárki akármit mond,legalábbis az egészségmegőrzésre vonatkozóan.Nem kétlem,hogy a környezetszennyezés,génmanipuláció stb. rossz hatással van a növényekre,és veszíthetnek a tápértékükből is,de az,hogy annyira lecsökkent volna a tápanyagtartalmuk,hogy az már nem elég az egészségmegőrzéshez,ez egyszerűen nem igaz,fel van fújva üzleti érdekek miatt.Persze itt hozzá kell tenni,hogy az egészségmegőrzéshez más tényezők is hozzájárulnak.

2015. márc. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na igen, a vérkép...ami azokat az értékeket veszi alapul, amit valakik meghatároztak. Ahogy ugyanazok a valakik az ajánlott bevitelt is meghatározták vitaminból. De az kb arra elég, hogy ne dobd el a kanalat. Így persze, hogy "jó" a vérképed. Amúgy hány éves is vagy?
2015. márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!