Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem jó a reggeli kakaó...

Miért nem jó a reggeli kakaó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert tele van cukorral,a sima tej meg tele van káros anyagokkal
2015. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen káros anyagokról beszélsz #1. Normál tej fogyasztása nem egészségtelen, mértékkel.


Reggel proteindúsat kell enni. Cukor, szénhidrát túl gyorsan alakul energiává, hirtelen dobja meg a vércukorszintet.

2015. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Ezt ki mondta? Én 21 éves vagyok és szinte minden nap (de tényleg csak párszor hagytam ki) reggelente iszom egy bögre kakaót és nincs semmit bajom. Orvosnál 4 éve voltam, akkor is az aktuális vírus miatt. Nyugodtan lehet inni kakaót.
2015. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2015. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Jaj.. Manapság minden káros.


A nesquick és társai mondjuk rendesen meg van cukrozva az tény. De az a 4 kiskanál ami kell egy bögre tejbe nem sok. :)

2015. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Laktóz,a pasztőrizálás is kémiai anyagokat juttat bele...Mert nyilván a kérdező a sima,bolti tejes változattal készíti.Egy kanál kakaópor meg...na hagyjuk.Szinte csak cukor.
2015. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
31%

Miért nem jó a reggeli kakaó az embereknek: mert fölöslegesen csesztetjük vele reggel (rossz az inzulinérzékenység)a hasnyálmirigyünket. A tejnek eleve magas az inzulinindexe.

Vannak sokkal jobb megoldások is a reggelire.

2015. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Semmi baja nem lesz tőle! Én is és a testvéreim is napi 2 bögre kakaót ittunk meg kivéve amikor oviban vagy suliban azt kaptuk reggelihez. Lehet van benne káros anyag, de az kell hogy erősödjön az immunrendszere. ha meg ennyire félted akkor ne adj neki több tejet se kakaóport a kezébe és vidd el kivizsgáltatni hogy nem lett-e baja tőle. Vonjuk meg a gyerekeket mindentől amit a boltban lehet kapni. ez a megoldás mert a média és az internet ezektől a baromságoktól hemzseg.
2015. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Régen is voltak olyan dolgok, amik nem voltak túl egészségesek, mégis ették az emberek, ettől lett erős az immunrendszerük. Manapság már mindenre rámondják, hogy káros, burokban nevelik a gyerekeket (tisztelet a kivételnek) és csodálkoznak, ha egy sima náthába bele akarnak halni.
2015. máj. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell burokban nevelni a gyereket, nyilván az nem jó, de vannak káros dolgok, amiknek ha folyton ki van téve, az egy idő után komoly gondokat okozhat (ezt most nem kifejezetten a tejre írom, inkább általánosan). Akkor is, ha egy ifjú válaszoló egész életében azt tette és nem lett tőle baja... Az én őseim cukros-gluténes-laktózos étrenden éltek (persze sok zöldséggel, gyümölccsel, hússal, mindez házi verzióban), 80-90 évig egészségben, de attól én még jobbnak tartom, ha kerülöm a szűk értelemben vett cukrot, a laktózt és a glutént, főleg, hogy azóta még több káros dolog ér minket, én nem dolgozom a szántóföldön egész nap és nem 90 évig akarok élni egészségben, hanem jóval tovább.


Nem látom be, hogy bármit veszítene a gyerek a tehéntejes kakaó kihagyásával, főleg bolti tejből... Van egy ilyen nézet, hogy mindent ennie kell, különben szerencséten élete lesz. Dehogyis.

2015. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!