Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi C-vitamint szedtek?

Ti mennyi C-vitamint szedtek?

Figyelt kérdés
Én 5 x 1000 mg-ot. Sok szerintetek?

2015. máj. 13. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Feleslegesen sok. A nagy részét kipisiled.

Én télen szoktam napi 500 mg-ot. És nyáron sok gyümölcsöt mert nagyon szeretek sok félét.

2015. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én mostanában semennyit, máskor pár grammot, vagy akár 10-20 grammot is.


Elosztva, egyszerre tényleg nincs értelme nagy mennyiséget bevinni, de egész nap lehet adagolni. Vagy egész nap nem adagolni, ahogyan most én teszem. Csak zöldségek, ennyi c-vitamint eszem pár hete.

2015. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Napi 4000 mg-ot, lassan 20 éve.

Az első válaszban tetten érhetők a klasszikus tévedések és féligazságok. Ugyanis az tény, hogy a felesleget a szervezet kiüríti. Azonban 500 mg-nál nem beszélhetünk feleslegről, mert egy átlagos testalkatú felnőtt ember szervezetének minimum napi 2000 mg kell az egészséges működéshez. Magasabb testtömeg esetén pedig a mennyiséget arányosan célszerű emelni.

Tehát hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak: nem, nem sok, viszont kevés. A másik közkedvelt tévhit a vesekő kockázata. Ha ilyet hallasz, mosolyogj egy nagyot!

2015. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az sok,a szervezetnek nincs szüksége ilyen formában tömény aszkorbinsav bevitelre.


"A másik közkedvelt tévhit a vesekő kockázata. Ha ilyet hallasz, mosolyogj egy nagyot!"


Én úgy tudom okozhat,ha nem megfelelő a folyadékbevitel.

2015. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sok? Egy 70 kilós ember napi c vitamin szükséglete minimum 2000mg/nap.

Már hogy lenne sok?

Mutass egyetlen embert, aki c vitaminról kapott vesekövet!

A legtöbb urológus pont, hogy már a kialakult vesekőnél javasolja a magas dózisú aszkorbinsavat. De egyébként roppant egyszerű. Aki azt hiszi, hogy sok, az ne szedje! Aki meg szedi, annak egészségére váljék!

Engem a gyakorlati tapasztalat sokkal inkább meggyőz, mint a szöveg.

2015. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A sokat arra értem,hogy nem igazán természetes útja a c-vitamin bevitelnek az,hogy tömény aszkorbinsav formájában juttatjuk be ilyen nagy mennyiségben.Én még nem találkoztam aszkorbinsav tablettát termő fával,és ez nem véletlen.

C-vitamintól vesekövet kapott embert nem tudok neked mutatni.Ezt én is csak hallottam,és logikusnak tűnik.Persze én sem mondom,hogy el kell hinni amit mondok.

2015. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A aszkorbinsav c vitamin. A c vitamin aszkorbinsav. Akár gyümölcsből vonod ki, akár előállítod, a kémiai képlete szögre ugyanaz.
2015. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

65%-osnál a pont.


Sok nézet van, úgysem lehet tudni mely nézet az igazán jó. Meg úgysem lehet igazságokat, nézeteket erőltetni felnőtt emberekre.


Szvsz. azért én is úgy vélem, hogy a mai, szennyezett környezetben, a mai nemesített mezőgazdasági terményeket figyelembe véve néhány gramm plusz c-vitamin bevitel szükségesnek mondható.

De az enyém is csak egy nézet, ahogy mindenkié. Szakértőké is, orvosoké, mindenki-mindenkié, és minden nézet lehet téves vagy éppen valós, helytálló.

2015. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7. ez is igaz.
2015. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A aszkorbinsav c vitamin. A c vitamin aszkorbinsav. Akár gyümölcsből vonod ki, akár előállítod, a kémiai képlete szögre ugyanaz."


A kémiai képlete igen.Viszont van egy fontos különbség a kettő között:A laborban előállított nem organikus.Ezért nem a legideálisabb a szervezetnek.Én amellett vagyok,hogy amit csak lehet,azt gyümölcsből,zöldségből,és tablettát abszolut csak kiegészítésképpen,kisebb mennyiségben,és nem napi rendszerességgel.

2015. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!