Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt köztetek ilyen?

Van itt köztetek ilyen?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 4 éve vegetáriánus. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan köztetek, aki gyerek kora óta vegán? (nem eszik semmilyen állati eredetű dolgot) Sokan mondják, hogy gyerekként/tiniként nem szabad így táplálkozni. Mennyire igaz ez?

2015. máj. 13. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A hús is fontos. Ha végképp semmit nem eszel ami állati eredetű akkor gondolom se tej, se tojás. Ez mind egészséges is. Egyoldalú táplálkozás minden esetben egészségtelen, akkor is ha valaki húst eszik hússal és az is ha valaki nem eszik húst. Minden tápláléknak megvan a maga előnye és hátránya. Ekkora étel csoportokat ezért egészségtelen száműzni. Fehérje bombákat nélkülözöl.
2015. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ln nem vagyok ilyen, de elég sok vegán ember felnőtt már a világon, szóval vannak ilyenek. Születésüktől kezdve nyersvegánok is léteznek. Oda kell figyelni, az biztos, de ez nem az én területem, nem tudok megalapozott kijelentéseket tenni.

A további is egy totál laikus vélemény lesz, előre mondom.


Egy gyereknél, mivel fejlődik, jobban kijönnek a táplálkozásbeli hibák, szerintem ezért terjedt el ez a nézet (de persze sokak szerint egy ovo-lakto vega is hibásan táplálkozik, holott elég világos, hogy ez nem igaz).

A gyerekeknek sem kell más tápanyag, mint a felnőtteknek (illetve ami az állati termékekben van, az növényekben is megtalálható s könnyen bevihető, egyes eseteket talán kivéve, B12, ugye, trükkös téma, de ez a felnőtt vegánokat is érinti). Nem tudom, de lehet, hogy van valami, ami egy már nem anyatejen élő gyermeknek olyan nagy mennyiségben kell, hogy óriási odafigyelés nélkül necces bevinni... Másra nem tudok gondolni.

De a felnőtt vegánoknak is nagyon észnél kell lenniük, véleményem szerint, akkor is, ha nem érzik, hogy rosszul étkeznének. Az átlagember sem érzi, pedig elég egészségtelenül táplálkozik.

2015. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok éhező ember van, nem mindenhol jut hús.

Afrikában néznék szét gyerekkortól növényi tápon élő embereket keresve.

2015. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha be tudod vinni a szükséges dolgokat - lány vagy, így neked VAS! -, akkor nem muszáj húst enned.


Én is leszoktam róla, mert iszonyat gyomorgörcsöt okoz, órákon keresztül. A vasat vörösborral pótlom (napi egy dl), bár én tojás, tejtermékeket eszek azért.

A közérzetem sokkal jobb, nem akarok meghalni 1-1 ebéd után... bár a drága anyósék ki vannak akadva miatta, de ha fáj, akkor nem fogom megenni.

2015. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig tojásra még többen érzékenyek is, mint húsra :)


Fehérjéket leszámítva pedig hasonló biológiai hatású a tojás és a hús is (elsősorban: teljesértékű aminosavprofillal rendelkező táplálékok, ha funkcionálisan nézzük)


És ha megkérdezhetem, a halakkal hogy állsz Utolsó válaszoló?

2015. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy be tudod vinni az összes tápanyagot és vitamint ami a fejlődéshez kell csak figyelj oda rájuk.
2015. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!