Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy diétázzak, mikor körülött...

Hogy diétázzak, mikor körülöttem mindenki zabál és mégis jól néznek ki?

Figyelt kérdés

15/L vagyok. 158 cm és 58 kg, szóval a mozgás mellett szükségem van diétára is, ami már megvan és elég jó, de a suliban megáll az eszem. Az osztálytársnőim esznek kifliket, házicsokit, forrócsokit isznak és mégis jól néznek ki ! És most ne olyat irjatok, hogy " biztos nem jó a diétád ", de igen, JÓ, de a diéta attól még diéta marad és én nem fogyaszthatok ilyen 1szerűen amit megkivánok, mint a többiek. ( pl. csoki, pékárúk, forrócsoki , stb. )


Szerintem ez a kérdés jogos, ti hogy éreznétek magatokat az én helyemben ? Mikor körülötted mindenki élvezi a kajákat és neked csak 1 almád van ásványvizzel ?


2010. febr. 24. 16:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint az alma a suliban, de mondjuk amikor este megyünk valahova ( pl. mekibe ), én ott is vissza kell fogjam magam, pedig a többiek nyugodtan zabálnak...
2010. febr. 24. 16:02
 2/7 anonim ***** válasza:
ez roppant kellemetlen. vagy erőt veszel magadon, és kibírod, azt a mekiben salátát rágsz, vagy nem mész olyan helyre ahol ez megtörténhet. ha annyira nem bírod, akkor egy időre hanyagold őket, ez lehet hülyeségnek hangzik, de ha nincs előtted a zabálás példája, talán kevésbé jut eszedbe. vagy kereshetnél kicsit lájtosabb nasikat (nemtom az aszalt gyümi annak számít-e) és el kell fogadnod, hogy az élet nem fair.
2010. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a saláta a gond, hanem hogy ilyenkor az ötlik belém " én minek is tűrtöztetem magam ? " és 1ébként az élet igenis fair, én mindig megtapasztaltam a dolgok utóhatását is, csak ennél a kajálási problémánál sosem tudok tisztán látni


segitseetek

2010. febr. 24. 16:10
 4/7 anonim válasza:
Olyan nagy diátára azért nincs szükséged max 3-4 kg amit le kell adnod de még ezt sem muszály,egyébként megértelek én is így vagyok ezzel,mindenki zabál körülöttem sőt van egy kolleganőm aki 160cm és 47kg amit hoz kaját kész vagyok tőle: 4szendvics,liter tea cukorral,minimum 3 süti és még átmegy a kínaiba ebédelni.Én meg eszem a salátát mint a nyúl.sütit nem ettem évek óta.Sajnos ez van barátkozz meg vele alkat meg anyagcsere és a miénk lassú az övéké meg eléget mindent.
2010. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még jöhetnek új válaszok is, légyszi segitsetek és irjatok
2010. febr. 24. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

alkati kérdés.

barátkozz meg vele.

ilyen vagy.

mint ahogy az elöttem szóló is mondta.

2010. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó drága Istenem!

Mikor fogjátok megérteni, hogy:

-diéta nélkül nincs fogyás

-edzés nélkül nincs fogyás

-megfelelő pihenés nélkül nincs fogyás

-megfelelő mennyiségű vitamin nélkül nincs fogyás

Vagyis gyakorlatilag van, viszont az eredménye nem lesz tartós, előre megmondom!

100000 emberből egynek nem kell semmit tennie azért, hogy elérjen valamit, mindent örököl majd(hasamra csapok adat, csak szemléltetésképp). Most akkor én nem vagyok benne ebben a 100000/ 1 főben, akkor ne is csináljak semmit, ne tegyek semmit azért, hogy jól megéljek, csak azért, mert nekem nem hullik ölbe minden??

Figyelj, megmondom neked őszintén, hogy én testépítek hobbi szinten. Havonta 40 ezerbe van a kajám(csirke, bélszín, hal, rizs, krumpli, zab, sajt etc), kiegészítők, edzés és csinálom ezt 8 hónapja. Minden nap szinte ugyanaz a kaja. Hidd el, nekem is csorog a nyálam, amikor az osztálytársaim eszik a házi kolbászos szendvicset, házi készítésű sütiket, na meg amikor otthon pl birkapörkölt van.Sokat szenvedek azért, hogy felszedjek egy kis izmot. Van egy évfolyamtársam a gimiben, minden 2. nap be van szívva, hétvégente is beszív(+néha eki, spuri stb), sőt rá is iszik. Úgy néz ki, mint egy görög szobor! Engem is csábít ilyenkor a gondolat, hogy minek edzek, minek kajáljak, miért ne igyak, ne bulizzak én is? Hát ez kib*aszás, ő így néz ki, közben meg semmit nem csinál!?

A másik példa, van egy gyerek, aki tényleg nagyon szálkás, nagyon kigyúrt. Ő nem szív semmit, néha iszik, bulizik. Néha rájön, hogy "jajj kéne gyúrni". Felszed 3 hónap alatt vagy 5-6kg izmot(nem vicc), és aztán megint abbahagyja. Versenyző lehetne belőle, hogyha lenne szponzora, illetve edzene folyamatosan. Nekem 5-6 kiló izomért nagyon sok pénzt ki kell fizetnem úgymond és óriási melóval, szenvedéssel jár! Neki meg csak 3 havi kondibérletet...

Summa-summárum, vannak emberek, akik előnnyel indulnak bizonyos szempontokból, és van, akik handicappel. Lehet ez anyagi, testi, lelki, érzelmi stbstb. Sajnos ezt így kell elfogadni, a világ qrva igazságtalan. De talán majd egy másik helyen... Próbálj változtatni az életmódodon, és ne úgy diétázz, hogy mondjuk a diéta 2hónap, aztán meg degeszre zabálod magad. Inkább állj be egy normális életmódra, amiben "normális" kaják vannak megfelelő dózisban, mellé edzés, pihi stb. Csak ez fog maradandó eredményt hozni, minden más fogyókúra eredménytelen lesz hosszútávon, ezt garantálom.

2010. febr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!