Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz-e hogy este 6 óra után...

Igaz-e hogy este 6 óra után nem ajánlott enni? Miért?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert 6 után az ember már nem mozog sokat hogy leadja a késői bevitt kalóriákat. Vagy ha picit sokat eszel alvás előtt előfordulhat hogy nehezen alszol majd a teltségérzet miatt.
2015. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Emésztőrendszer ritmusa miatt. Enzimtermelés miatt.
2015. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy igaz lenne. Főleg általánosan... Nagyon eltérő ritmusban jó az embereknek enni. Van, aki csak 6 után eszik :) Van, aki éjjel dolgozik. Van, aki baromira éhes lenne hajnali 2-kor, még jóval lefekvés előtt, ha 6-kor enne utoljára...

A kalórialeadást nem értem, ha nem eszem többet, mint amire szükségem van, akkor mi rakódna le? Elég sokan elég jól fogynak esti evéssel is.

A teli hassal alvás problematikája bizonyára igaz egyes esetekben, van, aki szereti (a harcosok étrendje rajongói). Nekem, aki 3 körül fekszem, inkább az megéhezés veszélye áll fenn, s éjfél után enni már én sem szeretek.

2015. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maybe_99 válasza:
49%
Ha olyan tipus vagy aki 6 után már nem végez test mozgást, akkor nem ajánlott, mivel a testben olyankor rakodik le a legtöbb kalória. Ha eszel is, akkor inkább gyümölcsöt vagy zöldséget esetleg jaurtot egyél. Ha pedig nem fogyokurázol, akkor szerintem nyugodtan lehet enni 6 után is, sőt. Csak éppen ne sokat, mert estére megfekszi a gyomrod.
2015. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"mivel a testben olyankor rakodik le a legtöbb kalória"


Akkor raktároz a szervezet, amikor erre megfelelő hormonális folyamatok érvényesülnek, azaz ha magas az inzulinszint. Ennek kevés köze van a testmozgáshoz.

2015. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ha volna igazság alapja akkor 200kiló volnék,nem 65.
2015. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!