Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet magas a koleszteri...

Mitől lehet magas a koleszterinszintem?

Figyelt kérdés

Általában teljes kiörlésű dolgokat eszem, finnyásságom miatt pedig max a csirkemellt vagy csirkemell sonkát eszem meg (főként halat eszem). Egyetlen 'kihágásom' még a reggeli tejeskávém (2 dl tej, fél deci kávé). Még a vaj is szívbarát margarin...

Heti 3x sportolok 1-2 órákat, fiatal vagyok.

És értetlenül állok azelőtt, hogy miért nő évről évre ez a szint? Mi növelheti meg?


2015. máj. 18. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mellékvese fáradtság, magasabb kortizol szint, mostanában ezt olvasgattam éppen, hogy akár ettől is lehet. És azt is olvastam, hogy a kávé okozhatja ezt, ezért én most pont kiiktattam a kávét.
2015. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos genetikai oka is lehet.
2015. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A margarin nem vaj, a koleszterinszintre pedig tudtommal nincs különösebb hatással a táplálkozás egy normál, egészséges embernél (a testünk termeli, mert szüksége van rá), valaminek belül kell elromlania. Én laikusként csak ennyit tudok.

A növekedés rossz jel, pusztán az, hogy magasabb, mint ami a mai trendek alapján jó, nem. Van, akinek magasabb a koleszterinszintje, mint az átlagembernek, akkor is, ha makkegészséges, van egyéni szórás.

2015. máj. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Diéta
2017. jún. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!