Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleo étrenddel le tudnék...

Paleo étrenddel le tudnék fogyni 5 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos a szénhidrátokat előszeretettel fogyasztom. Fiatalabb koromban szerencsém volt, mert nem látszott meg rajtam, most viszont már van egy kis hasam. 5-10 kilót szeretnék leadni. Arra gondoltam, ha elhagyom a szénhidrátokat, illetve csak ritkán, akkor is teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut és cukormentes ételeket fogyasztok, így talán nem jön fel rám több plussz kiló. Emellé valami testmozgást is szeretnék alkalmazni, hogy hatásosabb legyen a fogyás.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


2015. máj. 26. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor most teljes kiőrlésű cuccokat akarsz enni vagy paleózni? A kettő elég távol áll egymástól. Amúgy lehet sok szénhidrátot enni paleóban, ha nem is az a tipikus.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell. Ha paleózol és kalóriadeficited van, fogynod kell, ha nem, nem, simán hízhatsz is, természetesen, mennyiség kérdése.


Sokaknál segít a szénhidrátcsökkentés a kalóriadeficit elérésében, ez tény. Rengeteg kalóriát lehet bevinni szénhidrátokkal, miközben annyira jól nem szokott laktatni. De pusztán a szénhidrátcsökkentés nem elég mindenkinek.


Itt vagyok pl. én. Szénhidrátcsökkentés nélkül sosem fogytam volna le (no még hátravan pár kiló, de 20 már lement), de a paleótól nem kezdtem el fogyni, ahhoz erőteljes szénhidrátcsökkentés kellett. Persze van, aki kevés szénhidrátot eszik paleóban, én jócskán fölötte voltam a nekem célszerű szintnek. Ehhez még sok gyümölcs vagy paleo szénhidrátbomba (pl. gesztenyeliszt, tápióka, paleo cukrok) sem kellett, nagyon szeretem a zöldségeket :)

Napi húsfogyasztással persze könnyebb szénhidrátszegényebben enni, de az nem az én utam.


Természetesen ha jelentősen lecsökkented a gabonaevést, az is segít a fogyásban. Valószínű, hogy Neked nem kell olyan messzire menned, mint nekem, én ma már nagyon szénhidrátszegényen eszem, igaz, nem elsősorban a fogyás miatt, nekem jobb így.

2015. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

egyszerű én nem rég kezdtem de hatásos 94 ről 85 vagyok

csak annyit kell tenni hogy 6-óra után semmi kaja csak víz

legalább is nekem be vált és én 3 hónapra saccolok hogy lemegyek minimum 75 de az izomba

ugy hogy nemkell semmi biotech meg ski-tech csak az emberi akarat meg egy kis edzés :D

2015. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem annyit 2-3 hónap alatt is.
2016. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!