Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy érhetném el hogy a nyár...

Hogy érhetném el hogy a nyár alatt fogyjak 15-20 kilót?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Heti 1 kiló fogyás a reális, nagyobb kalóriadeficittel nagyobb tömegvesztés jár, viszont ez különböző okoknál fogva nem ajánlott.


De hogyan érhetnéd el? Kellőképp keveset kell enni. Ugye ennek a szélső értéke az, hogy éhen halsz, ennél azért élhetőbb, kevésbé káros verziót kellene megvalósítanod, gondolom, akár olyan fogyást, ami egyáltalán nem károsítja az egészségedet - bár nem írtál semmi szempontot csak az időintervallumot (4 hónap, ~16 hét) és a fogyás mennyiségét.


16 hét és 15 kiló, ez belefér a heti 1 kiló fogyásba, bár a gyakorlatban a heti 1 kiló leadása sem olyan könnyű, én fél kilót már szép eredménynek szoktam mondani, főleg ha az zsír.

2015. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam egy diétára és edzésre
2015. máj. 31. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a megvalósítása is jó..
2015. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt le tudnád írni bővebben?
2015. máj. 31. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Túl hosszú lenne.


A koncepció viszont rövid: neked kell a gyakorlatban olyan étrendet vagy étkezési szokást követned, ami a saját célodnak megfelel. Nyilván az a legjobb erre, amivel 100%-osan teljesül a célod. Nem az amit én írok, nem az amit más edző ír, hanem az ami neked jó.


Ugye ez nyilvánvaló is, de jó dolog kimondani.


Hogy ezt hogyan éred el.. hogy mekkora kalóriadeficitet tartasz, hogy számolod-e mennyit eszel, hogy mennyire figyelsz a ételeid beltartalmi értékeire (makrotápanyagok, kalória, mikrotápanyagok, méreganyagok).. hogy figyelembe veszed-e a hormonrendszered működését, odafigyelsz-e az inzulinszintedre, vércukorszintedre (méréssel vagy anélkül) mind rajtad áll.


Én azt gondolom, általában célszerű odafigyelni bizonyos minőségi részletekre, ugyanis aki fogyni akar az általában hízékony annyira, hogy egyszer más elhízott valamennyire. Tehát szerintem ebből logikusan következik, hogy nem elég mértékletesen ennie, hanem a testét károsító anyagokat is célszerű tudatosan kerülni (glutén, tejfehérjék, mesterséges adalékanyagok) hiszen egyszer már bebizonyosodott, hogy a teste érzékeny valamennyire. És például nem kellene megvárni míg teljesen leáll a pajzsmirigy vagy véglegesen kifejlődik egy cukorbetegség.


De magához a fogyáshoz ezek csak annyiban tartoznak hozzá, hogy kalóriadeficit legyen. Tehát szigorúan véve cukrozott liszttel is lehet fogyni, ha elég keveset eszik belőle a fogynivágyó. Másfelől nem lesz gyakorlatias, hiánybetegségek léphetnek fel, gyakorlatilag egy beteg és zsíros, ám gyenge és satnya test is lehet a végeredmény, holott kalóriadeficit és fogyás mind teljesült. Ezért én a tanácsommal a táplálkozás minőségi elemeire helyezem a hangsúlyt, mellette egy kényelmes, természetesen megvalósuló kalóriadeficit elérését tartom igazán jónak. Ez lehet, hogy lassabb mint egy grammra tervezett étrend, de élhetőbb is.


Persze nem tudhatom, hogy neked például mindezekből mi mennyire fontos.

2015. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak annyi bajom van vele hogy egy szót nem értek belőle de azért köszi!
2015. máj. 31. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!