Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Feherliszt es cukor nelkuli...

Feherliszt es cukor nelkuli elet, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnek egeszsegesebb eletmodra valtani,nem fogyasztani feherlisztet illetve cukrot.. Helyette mondjuk teljes kiorlesu tesztakat/kenyeret, cukor helyett pedig xilit. Sok zoldseg,gyumolcs,stb. Van itt aki igy taplalkozik? Miert es hogyan alltal at erre az eletmodra,folozatosan vagy durr bele? Jobb a kozerzeted igy? Miket szoktal enni?:) Attol felek, hogy nehez lesz igy az eletem, itthon nyilvan azt keszitek es eszem amit szeretnek,de pl a paromeknal azt szoktam enni amit az anyukaja keszit es ad nekunk.. Meg lehet hogy nem venne jo neven a parom azt sem hogy nem lehet velem elmenni egyet fagyizni/sutizni,mert ugye en nem ennek mert tartalmaz cukrot..es ilyesmi dolgok. Viszont hihetetlenul stresszes vagyok es szorongok, es sok valtozast eszkozolok az eletemben hogy ezen valtoztassak,es szeretnem ertekes etelekkel taplalni a testemet,mert nagyonis osszefuggesbe van a lelkemmel,ezen kivul par kilot le is szeretnek adni,de az elsodleges szempont az egeszsegem,kiegyensulyozottsagom es kozerzetem.
2015. jún. 5. 06:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elore is koszonom a valaszokat! 18/L
2015. jún. 5. 06:44
 2/11 anonim válasza:
0%

egyé teljes kiörlésű kenyeret.

nem egyél csokit, meg hasonlókat

2015. jún. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már vannak olyan cukrászdák, ahol paleo vagy diétás sütemények vannak, cukormentes fagyik. Tegnap találtam ezt az oldalt, ahol mindenféle diétás receptek vannak, ki is akarok próbálni majd párat. De az internet is tele van már jobbnál jobb receptekkel, szinte semmiről nem kell lemondani. [link]
2015. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már kb.10 éve így élek.Meg sem érzem.Mindent ugyanúgy csinálok,csak fehérliszt helyett zabpehelyliszt vagy Norbi U1 liszt,a cukor helyett édesítő.Ugyanúgy megcsinálom a finomabbnál finomabb sütiket,palacsintát,rendes magyaros ételeket,tehát semmiről nem mondtam le.Amelett hogy leadtam a túlsúlyomat apránként,a leglényegesebb,hogy ilyen hozzávalók használatakor nincs túlevés,jelzi a testem,ha elég,és nem éhezem meg hamar sem újra.Persze vendégségben ha úgy alakul nem utasítok vissza semmit,ha éhes vagyok,de ott is lehet trükközni.Én elégedett vagyok,nincs hiány semmiből.Mellette mozgok is,heti minimum 4x.
2015. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! :) Es ha pl elmesz nyaralni egy szallodaba,ott a svedasztal akkor mit csinalsz,mit eszel? Mert nem hinnem hogy azok szamara sokmindent lehetne ott valasztani,akik igy taplalkoznak.
2015. jún. 5. 07:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már úgy nyaralni,hogy a fogyó szakaszban voltam.A svédasztalos vacsora kb.nekem kedvezett a legjobban.Sült hús hegyek,fűszeres hal,grillezett zöldség,saláta van mindenhol.A nyaralóhelyeknek nem tudom kötelező-e,de illik felkészülni az ilyen dolgokra.És nem a fogyókúrázókra elsősorban,hanem azokra akik esetleg laktóz-,gluténérzékenyek.Reggelire lehet enni "rosszabb" dolgokat is,bár ott is volt teljes kiörlésű kenyér,zsömle,sonka,ezerféle rántotta,sajt.Ezek mind mind mehetnek.Az ebéd nem volt benne,de egy étteremben is sokféle étel van.Néha lecsúszott egy fagyi,jégkrém,vagy lángos.(Balcsin voltunk),de itthon egy kilóval voltam kevesebb.Itthon is tudsz egészségesebbet választani az étteremben,a vasárnapi ebéd se rántott hús legyen(bár én azt is el tudom készíteni egészségesebben,ha akarom,de eleve nem is rajongok érte).Sokan mondják kifogásként,hogy drága az egészséges élet.Én azt mondom,hogy a hozzávalói drágábbak.De nem használódik fel olyan hamar a szervezetben,mint a finomított dolgok,magyarul nem leszel hamar éhes utána,nem szedsz kétszer.És akkor máris ott vagy árban.Én nem mondom,hogy így mindenki fogyni fog azonnal,és ez a legjobb módszer. Mert mindentől van jobb.De számomra tartható.Mintha semmit nem csinálnék.Ezért mondják,hogy nincs titok,ki kell mindenkinek tapasztalni egyénileg.Az első fél évben lementek a pluszkilóim,15 kg,azóta max.5-6 kiló súlyingadozásom van.Ha nagyon zavar,akkor kicsit visszabb veszek.Én azt mondom,hogy nem kell görcsölni,ha vendégségben kínálgatnak,és tényleg kívánod,egyél,de ahol megteheted,hogy válassz,ott válassz minőségibb ételt.Szerintem ez az egészséges életmód.
2015. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szállodában mindig figyelnek erre, mindig vannak kitéve zöldségek, gyümölcsök, saláták, sovány húsok. Reggel leher enni tojást, virslit, uborkát, paradicsomot, délben húst salátával, köret nélkül, este is akár levest is, szóval pont egy svédasztalos szállodában nem probléma ez.
2015. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Á, ez könnyű. Minek a teljes őrlésű, az is glutén... Dobtam azt is, de akkor már miért ne (majdnem) paleo, ment a tej a tesóival, a krumpli, a száraz hüvelyesek (a zöldborsót nem adom, sose leszek 100% paleós :D)... Húst pedig nem szoktam enni.

Na, ez kicsit nehéz volt eleinte. Már nem.

Manapság már nagyon közel állok a vega paleo ketogén vonalhoz, egyszerű és kényelmes ez is.


Simán a cukor és a fehérliszt elhagyása? Semmi, legalábbis amikor magadnak készíted az ételed. Kicseréled másra és kész, még a kenyerek is maradnak úgy.


A párom félig paleo, félig rizs (néha krumpli) étrenden van, igaz, egyes helyeken ez teljesen paleo, nem egységes az álláspont.

Kenyér helyett elkezdett rizst enni, nádcukor helyett xillitet, nem volt a világon semmi problémája. A tejtermékek egyszerűen elmaradtak és kész, kivéve némi keménysajtot.


Nem látom be, mi a gond abban, hogy nem lehet elmenni sütizni, bár ritkán egy kilengés is beleférhet, döntés kérdése. Nekem 1-1 nap befigyelt még évek múltán is, de ahhoz nagyon jó házi cucc kellett.

2015. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 éve nem eszek fehér lisztet és cukrot.

Viszont a zsemlét én sütöm TK lisztből (amit a boltban lehet kapni TK néven, abban csak mutatóban van TK liszt), rengeteg zöldséget eszünk, a köreteket lecseréltem: basmati rizs, bulgur, kuszkusz, quinoa, köles.

Cukor helyett eritrit vagy nyírfacukor.

Egyébként bármit meg lehet csinálni fehérliszt és cukor nélkül is.

Már egyre több cukrászda van, ahol cukormentes sütiket és fagyit is árulnak, pizzából a DonPepének és a Pizza forténak is van olyan pizzája, ami nem fehérlisztes.

Most hétvégén megyünk anyósomékhoz, viszem a saját kis kenyeremet, kekszeimet.

Egyébként én 5-ször eszek egy nap, orvosi előírásra kellett ezeket elhagyni.

2015. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne vegyél lisztet és cukrot, vegyél zöldségeket és húst, és akkor ezeket fogod tudni enni. Döntés kérdése, jó döntés.


Teljes kiőrlésű liszt ugyanolyan szar mint a fehér.


Miket szoktunk enni.. piacra nézzél le holnap, nézd meg mi zöldségek és gyümölcsök és húsok és tojás meg mindenség van ami értelmes étel, és nem lisztes. Zsír, szalonna, kókuszzsír, bármilyen zöldséggel.. nyersen, nyers hús, sült hús, főtt hús, belsőségek.. fú és már mennyi zöldség van, lehet holnap én is elmegyek a piacra :)

Vagy a zöldséges közelebb van, bár az nem az igazi :)

2015. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!