Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor, a nap melyik szakában...

Mikor, a nap melyik szakában normális (átlagos, ideális) a székelés (ürítés)?

Figyelt kérdés
Csak mert mintha hallottam volna olyat, hogy egészséges életmódnál az ember gyomra éjjel emészt, és ezért normális esetben reggel ürít, én viszont annyira utálok reggel rögtön nagy műsorral kezdeni, persze tudom, hogy ez nem szeretés/utálás kérdése, ha egyszer kell, de szóval lehet, hogy pont ez a normális...? Vagy az ideális? És tudom, hogy persze, attól függ, hogy mikor eszik az ember, de hogy a legjobb, a legegészségesebb vajon?

2015. jún. 7. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy "normális": mindenkinek más, ráadásul egyénileg is folyamatosan változik.
2015. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legideálisabb a reggeli, felkelés utáni, amikor még az ember otthon van, utána megfürdik, és le van tudva a dodlog. :-)
2015. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En koliba lakom, es az egyik szobatarsam naponta 3x ismetlem 3x megy nagyvecere. Eleg idegesito de ezzel egyutt jo szalkas a csavo pedig annyit eszik mint egy hadsereg
2015. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egyén (alkat) kérdése is, hogy kinek milyen tempójú az emésztése, meg attól is függ, hogy mit eszünk, hogy mi milyen gyorsan jön ki, no meg hogy mikor...


Az otthoni tuti tiszta környezet biztos, hogy jó pont, de olyan fárasztó ez mindez, pláne, még ki sem nyitottam a szemem állapotban... :)


És persze ez az, hogy akkor megint az a kérdés, hogy mikor egészséges táplálkozni: tudtommal minél korábban minél többet, annál jobb, hiszen kalóriabevitel, úgy van időnk lemozogni, ledolgozni, szemben azzal, ha este eszünk sokat, akkor az csak lerakódik (=hízlal), hiszen nincs már lehetőségünk olyan tempóban elégetni a kalóriákat, mint amúgy járkálás közben... Ergo ha mondjuk csak reggel, délelőtt ennénk, akkor viszont este kéne üríteni, nem...? Vagy megint csak az a kérdés, hogy kinek milyen gyors az anyagcseréje és mit ettünk, oké...


Én is ismerek olyat, aki pl. mindenáron hízni akart egy időben, mert bármit eszik, szinte rögtön kijön belőle - gyors anyagcsere - más meg erre vágyik, hogy ne rakódjon le benne minden olyan sokáig, na ja... Szóval tuti genetikus is ez a kérdés egy szinten... És naná, hogy mindenkinek az kell, ami neki nincs... :)

2015. jún. 7. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Javitanek.. Alvás közben lelassul az emésztés. Felkelés után viszont beindul, ezért van, hogy gyakran reggel jön a nagy dolog.

Nincs olyan, hogy normális napszakasz. Mindegy csak az elfogyasztott ételhez képest legyen elég széklet. Addig nincs baj.

2015. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig normális és nem kell reggel enni... :)

Durva lehet, ha valakinek fárasztó ez, nekem a kicsi és a nagy egészen hasonló, félperc alatt magától megvan, oda se kell figyelnem. Ritkán van reggel, inkább délben vagy este s az evés és az ürítés időpontja közt nem sikerült összefüggést felfedeznem, bár nagy evés után kis idővel azért van rá esély, főleg, ha kávéztam is. De biztos vagyok benne, hogy nincs ideális időpont.


Hogy enni mikor jó, az emberfüggő. Van, aki csak éjjel eszik :D Bizonyára van, aki csak délelőtt... Sokan egész nap.

Én csak délután, nekem ez az ideális :). Ha kalóriadeficitben vagyok, akkor fogyok úgy is, ha éjjel eszem, mégis honnan venne a testem energiát, ha nem a bevitt táplálékból, illetve önmagából? Hogy rakódna le a semmi vagy a hiány? :D De nekem mindegy, le is rakódhat némi zsír, akkor másnap délelőtt lebomlik minimum annyi, hisz energia kell :D Nem tudom, milyen távra raktároz a test, de nem lenne ésszerű arra költenie egy napnál rövidebb távon, azt hiszem...

2015. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De lehet, hogy tévedek és mégis sokszor van "reggel", annyira nem figyelek rá s rossz vagyok az időpontokkal... Mivel későn kelek, nálam tolódnak a dolgok, de nagyon ritka, hogy a nagydolog megessen az esetleges mérés előtt, ami a felkelés utáni félórában történik, erre azért emlékszem.

Ha kávéval indítok, talán. De inkább délután és este kávézom, az evési ablakomhoz közel. Úgysem élénkít.

2015. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtobb ember reggel szokott menni...


..kiveve en:D en mindig este megyek, miutan hazaerek kb 8-9 korul

2016. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ami még kiegészíti ezt a kérdést, az a bagoly vs. pacsirta gének, amelyek elvileg-állítólag bizonyítottak már, hogy tényleg léteznek, mindenki valamelyik csoportba tartozik, és ez hatással van az emésztésére is: a pacsirtának nem esik nehezére korán kelni, és tud is enni reggel, ám nem egy éjszakázós fajta, míg a baglyoknak szenvedés a korán kelés (oké, persze kinek mi a korán, ugye...), nem okoz gondot a délig alvás, sőt, és - és így kerül ide ez a téma egyáltalán - az emésztésük is ehhez igazodik, hogy este éhesebbek, reggel (délelőtt) nem igazán tudnak enni (nem kívánják az ételt, nem éhesek), és ez persze értelemszerűen kihat az emésztésre is.


Arról nem is beszélve, hogy azt is felfedeztem közben, hogy a nőknek lassúbb az emésztése, mint a férfiaké, nagy átlagban. Ez engem pl. tökre meglepett, de végül is abban is láthatjuk ennek bizonyítékát, hogy több elhízott nőt (háziasszonyt) látni, mint férfit (üzletembert) (szerintem. Bár persze ennek is kismillió más okozója van még, pl. h a férfi rohangászik egész nap, a nő meg otthon főz, nassolgat - oké, sztereotípiák, nem tagadom, és semmi hivatalos statisztikai adat, csak saját érzésem szerint, nyugodtan cáfolható...).

2016. márc. 23. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!