Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszerűen iszonyat sokat...

Egyszerűen iszonyat sokat eszek a többi emberhez képest, normális?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és 195 cm,nagyon lassan hízok,csak nagyon magas kalória+ba tudok hízni,és mindig éhes vagyok és mindig nagyon sokat eszek meg,de főleg ez azóta van mióta kondizok,hogy szemléltethessem ha annyit ennék mint amennyi belém férne akkor egyszerre fél kg hús lemegy,körettel,ami megint majdnem fél kg ,vagy a méreteimhez és az energiaszükségletemhez képest még nem vészes?
2015. jún. 8. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem sok étel, hányszor eszel ilyet egy nap, milyen körettel, milyen zsíros húst? :)

S igen, van, aki lassan hízik, lassan izmosodik és sokat kell ennie. Te pláne 16 éves vagy, magas és kondizol... Jó, hogy sok kell.

Nincs olyan, hogy ennyit illik enni, ez nagyon emberfüggő. Ha nem hízol tőle, max. tömegnövelsz, az rendesen halad s amellett kicsit zsírosodsz, akkor nem túl sok (csak majd jönnie kell szálkásításnak is a fentebb taglalt esetben).


Én keveset mozgok, 38 éves vagyok, alacsony nő, fogyási célokkal. Egyszerre 2000 kalóriát betolni nem kihívás (amennyi belém fér, az ennél több, csak meg kéne válogatnom az étel fajtáját hozzá és nem esne jól), bár a fogyási célok miatt 1500 körül meg szoktam állni, jó esetben hamarabb. Mi lesz, ha majd tömegnövelek? Szerintem nagyon élvezni fogom :D

(Persze én ritkán eszem s nem minden étkezésre ennyit, máshogy végképp feladhatnám a fogyást, így se megy valami gyorsan.)


Én is olvasok 150 kilós férfiakról, akik ugye jóval izmosabbak nálam (cipelik a súlyt és férfiak, muszáj), azért a túlsúly is igényel némi plusz kalóriát s nálam jóval kevesebbel fogyóznak... Ez ilyen. Attól még nem gondolom, hogy túl sokat ennék, hiszen akkor híznék. S azt nem teszem.

Egyes nők pedig 1200 mellett még edzenek is, én ennyivel már sétálni se bírnék... Nem vagyunk egyformák (ezt már csilliószor leírtam a gyk-n).

2015. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*Ez nem _feltétlenül_ sok étel, így helyesebb. Fél kiló lazac fél kiló szárazabb rizzsel azért ott van a szeren. De az sem olyan rengeteg, ha nem napi sok ilyen étkezés van. A páromnak ez egy alaposabb reggeli lenne a munkahelyén, ő 65 kilós és vigyáz a vonalaira (olyan nagyon nem kell, közel 3000 kcal a kalóriaigénye, s ehhez edzenie sem kell, azt sosem teszi, csak elbiciklizik és állva dolgozik).

Néha belegondolok, mi lenne, ha nagyobb darab lenne és tömegnövelne? Így is alig tud eleget enni...

2015. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez az adag lemegy napi 2x 3x a több evés kevesebb valamivel de ha úgy ennék ahogy a gyomrom kívánja akkor napi 5x 6x is lemenne,volt olyan hogy fogadásból egyszerre megettem egy másfél kg-os kaját és 3 óra múlva mintha nem is ettem volna
2015. jún. 9. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt sem látom extrémnek. Velem is volt már ilyen, kalóriamennyiség és összetétel kérdése. Plusz léteznek napok, amikor nem tudok jóllakni, gondolom, másokkal is megesik.

Sok múlik az összetételen, én pl. szénhidrátdús táplálkozás vagy kedvenc tömény édességek mellett nagyon lazán messze súlytartó szint fölött tudok enni s ezzel igen sok ember így van. A szerencsétlenebbek pusztán azért tepernek, folyamatos odafigyeléssel és önmegtartóztatással, hogy ne hízzanak el! Brrr. Nekem ilyen gondom nincs, de sokat enni azért tudok.

Amíg nem nagyon nehéz megtartani a súlyod, addig nem aggódnék, ha pedig nehéz ez, akkor pedig változtatnék az étrendemen, hogy laktatóbb legyen ugyanannyi kalória esetén.

2015. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4. de én nem akarom tartani a súlyom,én hízni akarok,csak ahhoz napi 3500 kcal-t kell megennem
2015. jún. 9. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!