Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztetlen ételdarabok a...

Emésztetlen ételdarabok a székletben?

Figyelt kérdés

az utóbbi időben azt tapasztaltam hogy székelés előtt fáj jobb oldalt a hasam nyomásra (gondolom bél..) és sok emésztetlen étel van a székletembe (ahogy bement, úgy jött ki) rizs, répa, stb.. ( volt hogy ettem egy kínai kaját, és a répa ugyan abban a kocka formájában jött ki (apróra vágott mielőtt valaki belekötne) a rizs meg állandó ha eszem. tehát megeszem 200grammot egy nap, abból 100 kijön. szó szerint. elmentem orvoshoz, és adott egy emésztés segítőt, attól minden jó volt. de nem élhetek azon.. a fájdalom azóta elmúlt, viszont ez az emésztetlen étel megmaradt. gondolom köze van a másik kérdésemhez: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__6855..

De azt rájöttem hogy mivel nem emésztek meg mindent, általában a felét a dolgoknak, kevesebb tápanyag szívódik fel, és elmarad a fejlődés.



2015. jún. 11. 02:11
 1/3 Juliusz48 ***** válasza:
Ha ugyanabban a formában jön ki, ahogy a tányérra tették, talán nem rágsz csak lenyeled amit kaptál, A külsejéből talán emésztődik valami, de a kb két nap ami alatt átmegy rajtad kevés a rágatlan étel teljes feldolgozásához. Próbálj kicsit lassabban rágva étkezni. A főt kukorica amit mikor a csöveset eszem és könnyebben leszalad nálam is feliserhető a végtermékben.
2015. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudod.. velem tényleg ez a baj. főleg rizsnél. a rizst lehetetlen minden szemet teljesen megrágni, (legalábbis nekem nem ment.. :D ) lehet tényleg ez a probléma, mert szinte mindig úgy eszem, "mint aki egy éve nem evett" ezt lég sokan észre vették hogy egy tényér kaját pár perc alatt eltüntetek. megpróbáálom megfogadni a tanácsod. köszönöm
2015. jún. 16. 01:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta változott a helyzet?
2021. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!